Szpital ma plany na 2024 rok. To inwestycje za ponad 20 mln złotych!

fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej szykuje się do spektakularnych zmian. Dzięki inwestycjom o wartości ponad 20 mln złotych, placówka zyska nowoczesny sprzęt medyczny i udoskonali swoje usługi. Resort zdrowia wspiera szpital w dążeniu do podniesienia jakości świadczonych usług medycznych.

Modernizacja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego

Szpital Wojewódzki podpisał umowę z resortem zdrowia, na mocy której otrzyma 9,2 mln złotych na modernizację Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR). Z tej kwoty około 7 mln zostanie przeznaczone na zakup nowego sprzętu medycznego. Nowy tomograf trafi do Zakładu Diagnostyki Obrazowej, co znacząco przyspieszy diagnozowanie pacjentów na SOR. Oprócz tego, zakupione zostaną defibrylatory i aparaty do znieczulenia, co przyczyni się do skrócenia ścieżki diagnostycznej i leczenia dla pacjentów w stanie zagrożenia życia. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Modernizacja Centralnej Pracowni Endoskopii

Szpital otrzyma także ponad 4 mln złotych na modernizację Centralnej Pracowni Endoskopii. Pracownia zostanie przekształcona tak, aby można było wykonywać badania w znieczuleniu ogólnym, a także powstaną specjalne pomieszczenia do wybudzeń. Dodatkowo, utworzone zostaną trzy odrębne sale zabiegowe do gastroskopii, kolonoskopii i ERCP. Zakupiona zostanie nowa wieża endoskopowa oraz sprzęt medyczny, w tym videogastroskopy i videokolonoskopy.

Modernizacja Centralnego Bloku Operacyjnego

W grudniu 2023 roku zakończono modernizację dwóch sal Centralnego Bloku Operacyjnego, kosztującą 4,2 mln złotych. W kolejnym etapie w 2024 roku planuje się modernizację dwóch kolejnych sal, co pochłonie 4,2 mln złotych. Środki zostaną przeznaczone zarówno na roboty budowlane, jak i na zakup nowego sprzętu medycznego, który zapewni pacjentom jeszcze lepszą opiekę. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Nowa aparatura medyczna

Z budżetu województwa śląskiego sfinansowana zostanie również zakup nowej aparatury medycznej, w tym aparatu do echa serca, aparatów USG dla Oddziału Urologii i Onkologii Urologicznej oraz Oddziału Ginekologiczno-Położniczego. To inwestycje, które znacząco poprawią jakość świadczonych usług medycznych i przyczynią się do skrócenia czasu diagnozy i leczenia pacjentów.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt