Psy wyrzucone w workach w okolicach Żywca. Zapadł wyrok – sprawczyni została ukarana!

foto. Fundacja Mam Kota na Puncie Psa

Latem zeszłego roku, kobieta wyrzuciła na pole dopiero co urodzone szczeniaki w workach foliowych w okolicach Żywca. Życia piesków nie udało się uratować. Do Sądu Rejonowego w Żywcu trafił akt oskarżenia wobec sprawczyni tego bestialskiego czynu. Zapadł wyrok.

Żywe psy w workach foliowych, niestety nie przeżyły

W jednym z pól w okolicach Żywca, w sierpniu, znaleziono worki foliowe z dopiero co urodzonymi szczeniętami. Niestety, maluszków nie udało się uratować. Fundacja “Mam Kota na Punkt Psa” podjęła się zadania ustalenia sprawcy tego okrutnego czynu oraz losów matki szczeniąt.

Dnia 31 sierpnia policjanci z Komisariatu Policji w Łodygowicach podjęli interwencję w posesji, która była blisko miejsca zdarzenia. Wspólnie z technikiem weterynarii znaleziono sukę, u której stwierdzono poród w niedzielę, jednak niestety nie było szczeniąt. To budziło jeszcze większe zaniepokojenie, zwłaszcza że posesja ta znajdowała się w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca, gdzie odnaleziono szczenięta w workach foliowych.

Po interwencji policji suka została odebrana i przewieziona do Schroniska w Cieszynie. Tam otrzymała fachową opiekę oraz szansę na nowe życie. Jednocześnie złożono zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znęcania się nad szczeniętami.

Sprawa w sądzie ma swój finał

W dniu 12 lutego bieżącego roku orzeczono wyrok skazujący właścicielkę psa o imieniu Reksia. Kobieta ta otrzymała wyrok 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 3 lata próby, została również objęta zakazem posiadania jakichkolwiek zwierząt na okres 5 lat. Dodatkowo musi uiścić nawiązkę w kwocie 2000 zł na rzecz organizacji “Futrzany Los”, pokryć koszty procesu sądowego oraz zwrócić wydatki związane z pełnomocnikiem. Reksia została jej odebrana. Właścicielka nie pojawiła się osobiście na rozprawie, jednak wcześniej przyznała się do stawianych jej zarzutów, składając zeznania przed policją i formalnie zrzekając się prawa do opieki nad psem.

Reprezentant organizacji “Mam Kota na Punkcie Psa” wnioskował w sądzie o dokładne uzasadnienie wymierzonej kary, podkreślając, że zdaniem fundacji jest ona niewystarczająco surowa. Aktualnie Reksia znajduje się pod opieką organizacji “Lepszy Świat”.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt