Tour de Pologne 2024: Tegoroczna edycja nie odbędzie się w Bielsku-Białej!

tour de pologne 2024
foto. Tour de Pologne

Tour de Pologne, prestiżowy wyścig kolarski z tradycjami sięgającymi 1928 roku, jest wydarzeniem, na które z utęsknieniem czekają fani kolarstwa z całego kraju. Niestety, w tym roku wyścig nie zawita do Bielska-Białej.

Decyzja o rezygnacji z Tour de Pologne w Bielsku-Białej

Tour de Pologne 2024, rozpoczynający się 12 sierpnia, dzień po zakończeniu igrzysk olimpijskich w Paryżu, i trwający do 18 sierpnia, obiecuje być wydarzeniem pełnym emocji i sportowych zmagań. Choć pełna trasa jeszcze nie została ujawniona, to już wiadomo, że Bielsko-Biała nie znajdzie się na liście miast, przez które przejadą zawodnicy.

Zastępca prezydenta miasta Bielsko-Biała, Piotr Kucia, w rozmowie na antenie Radia Bielsko, potwierdził, że w Tour de Pologne 2024 nie zawita do miasta. Powodem tej decyzji jest zaangażowanie Bielska-Białej w organizację innego znaczącego wydarzenia kolarskiego – Pucharu Świata UCI w kolarstwie górskim. To pierwszy raz, gdy Polska będzie gospodarzem tej rangi zawodów w kolarstwie górskim, co stanowi nie tylko wielką szansę, ale i wyzwanie dla miasta.

– Tour de Pologne w tym roku w Bielsku-Białej nie będzie. Były prowadzone rozmowy, planowany był ewentualnie start jednego z etapów. Zrezygnowaliśmy, ponieważ miasto zaangażowało się w jeszcze większy projekt, jeżeli chodzi o kolarstwo – mówił Piotr Kucia

Puchar Świata UCI - nowy priorytet dla Bielska-Białej

W dniach od 17 do 19 maja Bielsko-Biała i Szczyrk staną się areną dla najlepszych kolarzy górskich świata, rywalizujących w dyscyplinach Enduro, E-Enduro i Downhill. Wydarzenie to, transmitowane globalnie przez Warner Bros. Discovery, w tym przez Eurosport. Organizacja Pucharu Świata UCI jest efektem wieloletnich starań miasta, które już w 2019 roku było blisko uzyskania prawa do organizacji, lecz plany pokrzyżowała pandemia COVID-19 oraz zmiany w strukturze organizacyjnej imprez kolarskich.

foto. mtb-xc.pl

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Jarmark Św. Wita 2024 w Żywcu

Jarmark Świętego Wita, będący Ogólnopolskim Festiwalem Smaków, to coroczna impreza, która przyciąga miłośników tradycyjnych polskich produktów i rękodzieła z całego

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt