Uroczyste otwarcie Akademii Podbeskidzia – nowy rozdział w historii klubu

foto. TS Podbeskidzie

W sobotę miało miejsce nie tylko sportowe starcie pomiędzy TS Podbeskidziem a Resovią, ale również moment znaczący dla lokalnej społeczności piłkarskiej – inauguracja Akademii Podbeskidzia. To wydarzenie otwiera nowy rozdział w historii klubów TS Podbeskidzie oraz BBTS Podbeskidzie.

Oficjalne otwarcie Akademii Podbeskidzia na stadionie w Bielsku-Białej

Młodzi zawodnicy witani przez prezydenta miasta Jarosława Klimaszewskiego i prezesa TS Podbeskidzie S.A. Krzysztofa Przeradzkiego wyszli z narożników boiska na murawę, trzymając w rękach balony w klubowych barwach.

– Nie każdy z was będzie Messim i Lewandowskim, ale tu chodzi o coś ważniejszego – o rozwój młodego pokolenia. Wy jesteście przyszłością Podbeskidzia – mówił włodarz.

Prezydent Jarosław Klimaszewski podkreślił skalę przedsięwzięcia: niemal 400 młodych zawodników i 18 trenerów, będzie trenowało w Akademii Podbeskidzia. To ogromny potencjał i szansa dla Podbeskidzia, która może zaowocować sukcesami na arenie krajowej i międzynarodowej.

”Prawie 400 zawodników, 18 trenerów będzie trenowało w akademii. To jest przyszłość Podbeskidzia i musimy się z tego cieszyć”

Rozwój młodych talentów pod okiem ekspertów

Akademia Podbeskidzia to wynik współpracy i zaangażowania TS Podbeskidzie i BBTS Podbeskidzie, mający na celu stworzenie silnej bazy dla szkolenia przyszłych gwiazd futbolu. Program szkoleniowy Akademii Podbeskidzia obejmuje grupy wiekowe od U-6 do U-19, co zapewnia kompleksowe podejście do rozwoju młodych sportowców. Z przyczyn formalnych związanych z certyfikacją, najmłodsze grupy (U-6 do U-13) będą kontynuować treningi pod egidą BBTS Podbeskidzie, podczas gdy starsze kategorie (U-14 do U-19) przejdą pod opiekę TS Podbeskidzie.

Dyrektor Akademii, Jarosław Rozmus, podkreśla znaczenie zacieśnienia współpracy między klubami jako naturalny krok ku usystematyzowaniu i podniesieniu poziomu szkolenia. Celem jest nie tylko rozwój umiejętności piłkarskich, ale także kształtowanie charakteru i etyki sportowej u młodych zawodników.

”Chcemy, żeby Akademia weszła na wyższy poziom pod względem szkolenia. Zacieśnienie współpracy, która obowiązuje już od wielu lat jest naturalnym krokiem w jej usystematyzowaniu.”

Inwestycja w przyszłość młodych zawodników

Dariusz Kołodziej, koordynator ds. szkolenia, wskazuje na Akademię jako na kluczową inwestycję w przyszłość. Program szkoleniowy skupia się na talentach z regionu, co już teraz przynosi efekty w postaci zawodników takich jak Daniel Mikołajewski, kapitan pierwszego zespołu i wychowanek klubu. Integracja młodych piłkarzy z seniorską drużyną staje się dzięki temu bardziej płynna i efektywna, co obiecuje jeszcze lepsze wyniki w przyszłości.

”Jest to dobra i potrzebna inwestycja w przyszłość. Szkolimy, w dużej mierze, zawodników z naszego regionu. Już teraz, kapitanem zespołu jest wychowanek klubu – Daniel Mikołajewski. Dzięki tej integracji wprowadzanie młodych zawodników do 1. drużyny będzie skuteczniejsze.”

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Jarmark Św. Wita 2024 w Żywcu

Jarmark Świętego Wita, będący Ogólnopolskim Festiwalem Smaków, to coroczna impreza, która przyciąga miłośników tradycyjnych polskich produktów i rękodzieła z całego

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt