Pasja Beskidzka 2024 Żywiec – wzruszające przeżycie Męki Chrystusa

foto. Okiem Fotoreportera

W Amfiteatrze Żywieckim, 24 marca 2024 roku odbędzie się wyjątkowe wydarzenie religijno-kulturalne, które każdego roku gromadzi wiernych i miłośników teatru. “Pasja Beskidzka”, przedstawienie inspirowane ostatnimi dniami życia Jezusa Chrystusa, już po raz siódmy wprowadzi widzów w głębokie przeżycie Wielkiego Tygodnia. Tegoroczna edycja zapowiada się wyjątkowo, gdyż organizatorzy przygotowali zupełnie nową odsłonę tego poruszającego spektaklu.

Pasja Beskidzka - ostatnie dni Jezusa Chrystusa

Spektakl rozpocznie scena skazania przez Piłata. To wydarzenie oraz droga krzyżowa ukazują głębię cierpienia Chrystusa, aż po Jego ukrzyżowanie i złożenie do grobu. Następnie będzie można zobaczyć wydarzenia po Zmartwychwstaniu. Przedstawienie kulminuje Apokalipsa, oferując widzom kompletny obraz pasyjnej narracji.

Co sprawia, że “Pasja Beskidzka” jest tak wyjątkowa? To nie tylko wiernie oddane wydarzenia biblijne, ale również bogata oprawa artystyczna. Profesjonalna scenografia, efektowne kostiumy i piękna muzyka tworzą niepowtarzalną atmosferę, pozwalając widzom na chwilę przenieść się do czasów, w których żył i nauczał Jezus Chrystus. Ten spektakl to połączenie głębokiej wiary i tradycji z artystycznym przekazem, który porusza, inspiruje i prowokuje do refleksji nad sensem życia i zbawienia.

Dodatkowe atrakcje dla wiernych i turystów

Dodatkowym elementem, który wzbogaca tegoroczną “Pasję Beskidzką”, są inscenizacje wjazdu Jezusa do Jerozolimy, które odbędą się w parafii w Wieprzu o godzinie 8:45 oraz na Rynku w Żywcu o godzinie 10:45. Te uroczyste wydarzenia stanowią doskonałą okazję, by jeszcze głębiej zanurzyć się w duchowość Wielkiego Tygodnia i poczuć się częścią tej niezwykłej historii.

Bilety na Pasję Beskidzką

Bilety na PASJĘ BESKIDZKĄ, w cenie 20 zł, do nabycia: -w Miejskim Centrum Kultury od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00, Rezerwacja telefoniczna: (33) 475 11 65 -W zakrystii Konkatedry NNMP w Żywcu -W kawiarence “Przystań“ -W zakrystii Parafii w Wieprzu -Oraz w dniu wydarzenia. Dzieci do lat 12 wstęp wolny.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry