Prokuratura w Bielsku-Białej umorzyła śledztwo ws. śmierci wójta gminy Jaworze

W maju ubiegłego roku, Radosław Ostałkiewicz – wójt gminy Jaworze, zginął tragicznie podczas swojej służbowej delegacji we Włoszech. Śledztwo w związku z tym wydarzeniem zostało kilka dni temu umorzone.

Tragiczny wypadek we Włoszech - śmierć poniósł Radosław Ostałkiewicz

Radosław Ostałkiewicz był znany w całym regionie jako zaangażowany i aktywny społecznik. Jego niespodziewana śmierć wstrząsnęła nie tylko mieszkańcami Jaworza, ale również mieszkańcami regionu. W chwili tragedii przebywał na Sardynii z delegacją samorządowców z naszego regionu.

Noc z 8 na 9 maja przyniosła dramatyczne wydarzenia. Radosław Ostałkiewicz wypadł z okna hotelu i poniósł śmierć na miejscu. Według wtedy wstępnych ustaleń włoskiej policji, wójt siedział na parapecie na 4 piętrze i stracił równowagę. W pokoju przebywał razem z kolegą, jednak włoskie media podały, że nie doszło do przemocy, a tragedia była wynikiem nieszczęśliwego wypadku.

Decyzja prokuratury o umorzeniu śledztwa

Bielska prokuratura prowadziła własne śledztwo w kierunku przestępstwa z art. 155 Kodeksu Karnego, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci. Śledczy otrzymali wszystkie niezbędne dokumenty od włoskiej prokuratury, w tym przesłuchania świadków i zabezpieczone nagrania z monitoringu. Na podstawie tych materiałów, prokuratura w Bielsku-Białej zadecydowała o umorzeniu postępowania, argumentując, że “czyn nie zawiera znamion czynu zabronionego”. Decyzja włoskiej prokuratury wciąż nie jest znana.

Miejscowa prokuratura, powołując się na tajemnicę śledztwa, nie ujawnia szczegółów prowadzonego dochodzenia.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt