Zmiany w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej – Szpital łączy oddziały

foto: FB Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

W obliczu nieustających zmian w sektorze opieki zdrowotnej, Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej podjął decyzję o restrukturyzacji swoich oddziałów neonatologicznych. Inicjatywa ta ma na celu zapewnienie jeszcze wyższej jakości usług medycznych dla najmłodszych pacjentów, co stanowi odpowiedź na wytyczne Narodowego Funduszu Zdrowia.

Zintegrowana opieka nad noworodkami w szpitalu wojewódzkim w Bielsku-Białej

Z początkiem marca, Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej wprowadza znaczącą zmianę organizacyjną, łącząc Oddział Patologii Noworodka z Oddziałem Noworodkowym w jednolitą strukturę opieki. To przemyślane posunięcie, jak wyjaśnia dr Katarzyna Bielak-Szcześniak – pełniąca obowiązki kierownika Oddziału Patologii Noworodka, ma na celu usprawnienie procesów leczniczych dla noworodków wymagających intensywnej opieki, nie zaniedbując przy tym potrzeb zdrowych niemowląt. Integracja ta nie tylko zwiększa efektywność operacyjną, ale również podnosi standardy opieki, co jest zgodne z oczekiwaniami pacjentów i ich rodzin.

Kluczowym elementem restrukturyzacji jest przyznanie Oddziałowi Noworodkowemu III stopnia referencyjności, co stanowi znaczący awans z wcześniejszego I poziomu. Ten wyższy status odzwierciedla najwyższe standardy opieki medycznej, umożliwiając szpitalowi oferowanie specjalistycznych usług dla noworodków z poważnymi problemami zdrowotnymi. Noworodki te, potrzebujące intensywnego leczenia i specjalistycznego sprzętu medycznego, mogą być teraz kierowane bezpośrednio z sali porodowej, z oddziału noworodkowego, a nawet z oddziałów noworodkowych innych placówek.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt