Górska Stacja Turystyczna Słowianka – noclegi, szlaki – Beskid Żywiecki

Górska Stacja Turystyczna Słowianka
fptp. Górska Stacja Turystyczna "Słowianka"

W sercu malowniczego Beskidu Żywieckiego, ukryta wśród zielonych wzgórz i gęstych lasów, znajduje się Stacja Turystyczna Słowianka. To wyjątkowe miejsce, położone na wysokości 856 metrów n.p.m., oferuje nie tylko odpoczynek w otoczeniu natury, ale również doskonałą bazę wypadową do odkrywania uroków Beskidu Żywieckiego.

Stacja Turystyczna Słowianka w Beskidzie Żywieckim

Beskid Żywiecki, znany z malowniczych krajobrazów i bogatej oferty turystycznej, kryje w swoim sercu Stację Turystyczną Słowianka. To miejsce, gdzie czas zdaje się płynąć wolniej, a każdy, kto pragnie uciec od miejskiego zgiełku, znajdzie tu azyl.

Stacja Turystyczna Słowianka dysponuje 23 miejscami noclegowymi w pokojach o różnej wielkości (pokoje 3-os., 4-os., 6-os), co umożliwia zakwaterowanie zarówno indywidualnych podróżników, jak i większych grup. Goście mogą korzystać z ogólnodostępnej kuchni i pełnego węzła sanitarnego, a na terenie obiektu znajduje się również sklep spożywczy. Można skorzystać również z jazdy konnej.

foto. Górska Stacja Turystyczna “Słowianka”

Z Słowianki roztaczają się zapierające dech w piersiach widoki na panoramę Beskidu Żywieckiego, w tym na Romankę, Halę Pawlusią oraz Rysiankę. To idealne miejsce dla tych, którzy cenią sobie bliskość natury i chcą cieszyć się spokojem, jakiego trudno szukać w innych miejscach. Stacja Turystyczna Słowianka jest doskonałym punktem wypadowym dla miłośników górskich wędrówek, oferującym łatwy dostęp do szeregu szlaków turystycznych o różnym stopniu trudności.

Szlaki prowadzące przez Słowiankę

Stacja Turystyczna Słowianka zachęca do eksploracji okolicznych szczytów i dolin. Chociaż nie jest bezpośrednim punktem startowym do zdobywania Korony Gór Polski, to jej położenie umożliwia łatwe dotarcie do wielu atrakcyjnych miejsc w Beskidzie Żywieckim i sąsiednich pasmach górskich. Szlaki prowadzące z “Słowianki” umożliwiają dotarcie do takich szczytów jak Romanka, oferując przy tym niezapomniane widoki i wrażenia.

szlak turystyczny czarny Czarny Szlak na Romankę przez Słowiankę z Żabnicy

szlak turystyczny zielony Zielony Szlak na Romanke z Żabnicy

Propozycje innych pieszych wycieczek górskich ze Słowianki:

Rysianka (1322 m n.p.m.) ok. 2,25 godz.
– Lipowska (1324 m n.p.m.) ok. 2,5 godz.
– Trzy Kopce (1216 m n.p.m.) ok. 3 godz.
Pilsko (1557 m n.p.m.) ok.4,5 godz.
– Hala Boracza ok. 1,5 godz.
– Żabnica Skałka ok. 45 min.
– Węgierska Górka ok. 2 godz.
– Sopotnia Mała ok. 40 min.
– Bystra ok. 1,5 godz.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry