W Bielsku-Białej powstanie szpital kliniczny – miasto na progu medycznej rewolucji

foto. Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

Bielsko-Biała stoi na progu kolejnej znaczącej zmiany, która może przesądzić o jego przyszłości w kontekście świadczeń zdrowotnych i rozwoju akademickiego. Mowa o planach przekształcenia Szpitala Wojewódzkiego w placówkę kliniczną, co jest tematem rozmów między władzami miasta a Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach.

Trwają rozmowy aby szpital wojewódzki przekształcił się w szpital kliniczny

Inicjatywa przekształcenia Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej w szpital kliniczny jest odpowiedzią na rosnące potrzeby mieszkańców regionu w zakresie dostępu do wysokiej jakości usług medycznych. Prezydent miasta, Jarosław Klimaszewski, podczas konferencji zapowiadającej Dni Zdrowia, ujawnił, że trwają rozmowy na temat tej znaczącej zmiany. Szpital kliniczny, będący placówką najwyższego poziomu referencyjnego, stanowiłby bazę naukowo-dydaktyczną dla uczelni medycznych, co nie tylko zwiększyłoby potencjał leczniczy, ale również edukacyjny miasta.

Wstępne ustalenia z marszałkiem województwa śląskiego i Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach są obiecujące. Plan zakłada, że to właśnie SUM miałby zarządzać największym szpitalem w regionie, co wymagałoby cesji kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz przygotowania stosownej uchwały sejmiku śląskiego. Prezydent Klimaszewski wyraził nadzieję, że radni miejscy poprą uchwałę intencyjną w tej sprawie, co byłoby ważnym krokiem w kierunku realizacji projektu.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry