Pożar w lesie w Wilkowicach.

Duży pożar w trudnodostępnym kompleksie leśnym, konieczność dostarczania wody w terenie górskim, to tylko niektóre elementy ćwiczeń, które odbyły się w wczoraj na terenie kompleksu leśnego Nadleśnictwa Bielsko w Wilkowicach. Blisko 20 jednostek straży pożarnej ćwiczyło koordynację działań. 

14 września odbyły się coroczne ćwiczenia doskonaląco-szkoleniowe dla Kompanii Gaśniczej OSP nr 2 Śląskiej Brygady Odwodowej PSP. W tym roku ćwiczenia zostały zorganizowane na terenie kompleksu leśnego Nadleśnictwa Bielsko w rejonie ulicy Harcerskiej w Wilkowicach.

Ćwiczenia zakładały pożar lasu, który ze względu na silny wiatr intensywnie się rozprzestrzeniał. Ponadto strażacy prowadzili działania w obronie obiektu Spółki Wodociągowej Wilkowice oraz doskonalili procedury ratunkowe segregacji medycznej pacjentów tzw. triage

wyjaśnia oficer prasowy komendanta miejskiego PSP w Bielsku-Białej mł. bryg. Patrycja Pokrzywa. 

Dowódca akcji wysyłał jednostki do działania z punktu koncentracji sił i środków. Wodę do gaszenia pożaru pobierano z rzeki Wilkówka. Środek gaśniczy trafiał na stanowiska gaśnicze za pomocą przetłaczania między pojazdami oddalonymi od siebie o kilkadziesiąt metrów. Strażacy przez cały czas musieli zachować ciągłość podawania wody w miejsce pożaru.
W czasie ćwiczeń sprawdzano również umiejętność prowadzenia prawidłowej korespondencji radiowej między poszczególnymi odcinkami bojowymi a dowódcą akcji. 

Źródło: UM Bielsko Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt