Kradzież w bielskiej fabryce Fiata. Mężczyzna został zatrzymany.

kradzież w fabryce fiata
foto. Instytut Pamięci Narodowej

Bielscy policjanci zatrzymali 41-latka podejrzanego o kradzież części samochodowych na szkodę FCA Power Train w Bielsku-Białej, na kwotę przeszło 65 tysięcy złotych. Pracownik spółki części z terenu zakładu wynosił systematycznie, przechowując je w piwnicy swojego mieszkania.

Pracownik dokonywał kradzieży w bielskiej fabryce Fiata

W ubiegły poniedziałek bielscy policjanci zatrzymali 41-letniego pracownika FCA Power Train w Bielsku-Białej. Mężczyzna jest podejrzany o kradzież różnego części samochodowych. Złodziej został przyłapany przez innego pracownika firmy, w trakcie, kiedy opuszczał zakład po skończonej pracy. Wpadł, przechodząc przez bramę wyjazdową z zakładu, mając w plecaku różnego rodzaju części należące do firmy.

Na miejsce zostali wezwani policjanci, którym 41-latek zaprzeczył, aby to on dokonywał kradzieży, a części, które miał w plecaku ktoś mu podrzucił. Wersja ta została obalona w chwili, kiedy stróże prawa dokonali przeszukania jego samochodu.

Okazało się, że wewnątrz samochodu schowane miał wtryskiwacze oraz pompy wtryskowe. Mężczyzna został zatrzymany. Ponadto w piwnicy należącej do sprawcy policjanci znaleźli pozostałe skradzione różnego rodzaju części samochodowe. Stróże prawa ustalili, że przestępczy proceder trwał od dłuższego czasu i w ten sposób nieuczciwy pracownik zgromadził towar warty ponad 65 tysięcy złotych, który  stróże prawa odzyskali.

Teraz mężczyzna za swój występek poniesie odpowiedzialność. Usłyszał już zarzuty, jednak sprawa jest rozwojowa. Za kradzieże 41-latek może trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Źródło: Policja Bielsko

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt