Izba Przyjęć Szpitala Pediatrycznego zostanie zmodernizowana! | Bielsko-Biała

szpital pediatryczny bielsko-biala
foto. Szpital Pediatryczny Bielsko-Biała

Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej, będący jedynym szpitalem dziecięcym w regionie, doczeka się ogromnej inwestycji. Dofinansowanie w wysokości 4 mln zł na modernizację Izby Przyjęć to nie tylko krok w stronę poprawy standardów medycznych, ale także znaczący wkład w poprawę opieki zdrowotnej dla dzieci. 

Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej doczeka się modernizacji dzięki programowi ''Polski Ład''

Projekt jest realizowany w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych “Polski Ład”. 4 mln zł na modernizację Izby Przyjęć to wsparcie w wysokości aż 98% potrzebnej kwoty, co stanowi ogromną ulgę dla budżetu szpitala i samorządu. Dzięki temu dofinansowaniu możliwa jest realizacja ambitnych planów modernizacyjnych, które przyczynią się do poprawy standardów opieki medycznej dla dzieci w całym regionie.

„To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców właściwie całego subregionu południowego naszego województwa, ponieważ jest to jedyny szpital dziecięcy na tym terenie. Doczekaliśmy czasów, że pediatrii prawie nie ma w Cieszynie, nie ma w Pszczynie, w okrojonym zakresie jest w Żywcu. W naszym regionie mamy ok. 150 tys. dzieci, jest więc „za czym” chodzić”- mówi starosta bielski Andrzej Płonka o staraniach samorządu o środki na Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej.

Główne cele projektu modernizacji Izby Przyjęć w Bielsku-Białej

Głównym założeniem planowanej inwestycji jest poprawa dostępności i jakości opieki pediatrycznej w regionie. Istnieje wiele aspektów tego projektu, które mają na celu osiągnięcie tych założeń.

  1. Rozdzielenie wejścia dla pieszych od podjazdu dla karetek: Jednym z kluczowych celów modernizacji jest stworzenie odrębnych wejść dla pieszych i karetek. To pozwoli na płynniejszy i bezpieczniejszy ruch pacjentów oraz personelu szpitala.

  2. Zwiększenie przestrzeni Izby Przyjęć: Istniejący stan Izby Przyjęć zostanie rozbudowany, co pozwoli na przyjęcie większej liczby pacjentów oraz poprawi komfort i dostępność świadczeń medycznych.

  3. Eliminacja barier architektonicznych: W ramach modernizacji zostaną zlikwidowane wszelkie bariery architektoniczne, co umożliwi łatwiejszy dostęp do szpitala osobom z niepełnosprawnościami oraz rodzicom z dziećmi.

  4. Przebudowa wejścia głównego i podjazdu dla ambulansów: Przebudowa wejścia głównego i podjazdu dla ambulansów pozwoli na szybszy i sprawniejszy dostęp do szpitala w przypadku nagłych wizyt.

  5. Poszerzenie wjazdu na teren szpitala: Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej obsługuje duży region, dlatego też poszerzenie wjazdu na teren szpitala ma na celu ułatwienie dostępu do placówki dla wszystkich pacjentów.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry