Ustroń: Szybka akcja policji uratowała życie mężczyzny, który targnął się na swoje życie!

foto. Policja Cieszyn

W miniony weekend doszło do dramatycznego zdarzenia. Policja otrzymała zgłoszenie o zagrożeniu życia jednego z mieszkańców powiatu zabrzańskiego. Dzięki błyskawicznej i zorganizowanej akcji oraz współpracy ze zgłaszającymi, udało się odnaleźć mężczyznę na terenie Ustronia.

Policjanci uratowali mężczyznę na terenie Ustronia

Policjanci z Ustronia otrzymali zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, z którego wynikało, że życie mieszkańca powiatu zabrzańskiego jest zagrożone. Mężczyzna miał przebywać na terenie ich miasta. Czynności poszukiwawcze koordynował i nadzorował Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Ustroniu, komisarz Michał Foltyn. Zaraz po ogłoszeniu alarmu, wspólnie z Komendantem Komisariatu Policji w Strumieniu, aspirantem sztabowym Leszkiem Krzywdą, również ruszył w teren, aby wspierać działania poszukiwawcze. Podczas poszukiwań, około godziny 23, komendanci zauważyli przy ulicy Nadrzecznej samochód, którym według zgłoszenia poruszał się zaginiony. Wewnątrz zamkniętego pojazdu znajdował się nieprzytomny mężczyzna. Policjanci natychmiast podjęli decyzję o wybiciu szyby i wyciągnęli mężczyznę z wnętrza pojazdu. Mundurowi natychmiast udzielili mu pierwszej pomocy i zaopiekowali się nim do momentu przekazania służbom medycznym. Tym samym trwające kilka godzin poszukiwania miały swój szczęśliwy finał.

Tego typu zgłoszenia zawsze są traktowane przez policjantów priorytetowo. Mundurowi natychmiast po zgłoszeniu, z którego wynikało, że mężczyzna potrzebuje pomocy, podjęli wszystkie możliwe kroki, żeby natychmiast mu jej udzielić.

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń!

Pamiętaj, że nie jesteś sam w trudnej sytuacji, kiedy borykasz się z problemami. Zawsze można zwrócić się do instytucji i osób, które pomogą nam przejść przez trudny okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt z psychologiem, psychiatrą lub poradnią zdrowia psychicznego. Każda osoba, która zmaga się z trudnymi chwilami i potrzebuje pomocy, może skorzystać ze wsparcia specjalistów. Nie wstydź się zadzwonić! Są osoby, które czekają na Twój telefon. Nie stawiają diagnozy, ale wysłuchają, podpowiedzą, co robić i udzielą wsparcia.

Oto kilka przydatnych numerów telefonu, pod którymi można uzyskać taką pomoc:

 

  • Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym-tel. 116 123

  • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży-tel. 116 111

  • Bezpłatna linia wsparcia dla osób po stracie bliskich – tel.  0 800 108 108

  • Telefoniczna Pierwsza Pomoc Psychologiczna – tel. 22 425 98 48

  • Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli – tel. 800 080 222

  • Ogólnopolski Telefon Dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” – tel. 800 120 002

  • Ogólnopolski Telefon Zaufania „Uzależnienia behawioralne” – tel.  801 889 880

  • Ogólnopolski Telefon Zaufania „Narkotyki – Narkomania” – tel.​​​​​​​ 801 199 990

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt