Trwa modernizacja terenu na Osiedlu 700-lecia w Żywcu. Kiedy finał prac?

remont na osiedlu 700-lecia

Wielkie zmiany czekają mieszkańców osiedla 700-lecia w Żywcu. Aktualnie trwają prace w związku z realizacją zadania pn. „Remont nawierzchni dróg pomiędzy blokami 35-40 na os. 700-lecia”. Zły stan nawierzchni dróg i miejsc postojowych wymagał interwencji ze strony miasta.

Rewitalizacja terenu na Osiedlu 700-lecia

Osiedle 700-lecia w Żywcu, w ostatnich latach potrzebowało znaczących zmian. Obecnie trwają prace związane z remontem nawierzchni dróg pomiędzy blokami 35-40. Stan techniczny nawierzchni jezdni oraz zatok postojowych był określany jako zły, z uwagi na występujące deformacje, liczne spękania, ubytki, łaty i wyboje. W ramach przemiany osiedla, przewiduje się także wybudowanie dodatkowych ok. 20 miejsc parkingowych. To szczególnie ważne dla rozwiązania problemu braku miejsc postojowych, z którymi wielu mieszkańców boryka się na co dzień.

Poprawa nawierzchni dróg i miejsc postojowych wpłynie bezpośrednio na komfort codziennego życia oraz bezpieczeństwo poruszania się po osiedlu. Nie tylko kierowcy, ale także piesi docenią rezultaty tych zmian. 

Remont chodników i wycinka niepotrzebnych drzew wpłynie pozytywnie na zmiany

Jednym z aspektów, na które zwrócono uwagę podczas przemian osiedla, jest także zaplanowany remont chodników. Jak poinformował nas Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Gronie – ,,z chwilą ukończenia prac, będziemy remontować chodniki oraz dojścia do schodów drzwi wejściowych.” Tego typu modernizacja jest istotna ze względu na bezpieczeństwo pieszych oraz stworzenia przyjaznych warunków do spacerów i aktywności na świeżym powietrzu.

Warto dodać, że Spółdzielnia Mieszkaniowa Gronie wystąpiła do Burmistrza Miasta o zezwolenie na wycinanie około 13 sztuk drzew, które zarastają tereny graniczące z działkami Spółdzielni Mieszkaniowej. To temat wzbudzający wiele dyskusji, ponieważ łączy kwestie związane z infrastrukturą z troską o środowisko naturalne. Jednak jak zapewnia Prezes Spółdzielni, jest to zieleń zaniedbana, która szpeci teren, a większość mieszkańców jest za tym żeby tą zieleń unormować.

Koszt i termin realizacji

Koszt inwestycji w związku z modernizacją drogi i miejsc parkingowych, to prawie 1,5 miliona złotych. Wykonawcą jest firma MET-KAM. Planowana data zakończenia modernizacji to 15 październik.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry