Wybory 2023. Znani są już wszyscy kandydaci Koalicji Obywatelskiej z okręgu bielskiego.

kandydaci po bielsko
foto. FB Małgorzata Pępek

W środę 16 sierpnia miała miejsce wyjątkowa chwila dla Koalicji Obywatelskiej. Tego dnia w Warszawie odbyła się Rada Krajowa, podczas której ogłoszono nazwiska kandydatów ugrupowania do Sejmu w różnych okręgach wyborczych m.in. w okręgu bielskim i żywieckim. To wydarzenie zapowiada dynamiczne zmiany przed nadchodzącymi jesiennymi wyborami parlamentarnymi, które przypadają na 15 października 2023.

Koalicja Obywatelska prezentuje swoich kandydatów z okręgu nr 27 bielskiego, żywieckiego, cieszyńskiego

W nadchodzących jesiennych wyborach do Sejmu, Koalicja Obywatelska w okręgu bielskim przedstawiła nam interesującą listę kandydatów na posłów. Dwóch kandydatów z ramienia KO mogliśmy poznać już jakiś czas temu, są nimi Mirosława Nykiel oraz Małgorzata Pępek. 

W Ustroniu premier Donald Tusk przedstawił trzeciego kandydata Platformy Obywatelskiej z okręgu bielskiego na wybory parlamentarne 2023. Była to największa niespodzianka i zaskoczenie, ponieważ na scenie pojawił się Apoloniusz Tajner, który został przyjęty gromkimi brawami przez zgromadzonych, po tym jak Donald Tusk ogłosił, że Tajner nawiązał współpracę polityczną z Koalicją Obywatelską i będzie kandydatem na listach tej partii do Sejmu. Jego zaangażowanie w politykę może wpłynąć na zwiększenie popularności Koalicji Obywatelskiej, zwłaszcza wśród miłośników sportu

Emocjonalne przemówienie Apoloniusza Tajnera w Ustroniu

W swoim przemówieniu Apoloniusz Tajner wyraził głębokie zaniepokojenie podziałami społecznymi w Polsce. Wyraził swoją tożsamość z biało-czerwonymi barwami, zawsze identyfikując się z narodowymi barwami. W apelu do jedności, współpracy i wzajemnego zrozumienia, Tajner podkreślił znaczenie rzetelności, uczciwości i prawdy, które powinny uzyskać właściwe definicje. Wyraził przekonanie, że przywrócenie właściwych wartości jest kluczem do normalności w życiu społecznym.

-Boli mnie, że wytworzyły się podziały. Biało-czerwone barwy, zawsze się z nimi identyfikowałem. Apeluję jednością, wzajemnym zrozumieniem, współpracą i żeby takie słowa, jak rzetelność, uczciwość, kłamstwo czy prawda uzyskały właściwe definicje. Żeby przywrócić te definicje, bo tak do końca normalnie przecież nie jest – stwierdził.

Pozostali kandydaci do sejmu z okręgu nr 27 bielskiego, żywieckiego, cieszyńskiego

Na Radzie Krajowej Koalicji Obywatelskiej podana została również pozostała lista nazwisk osób, które ubiegać się będą o mandaty poselskie w naszym okręgu. Wśród nich znajdują się Rafał Ryplewicz, Dorota Piegzik-Izydorczyk, Marcin Szarek, Maciej Tomczykiewicz, Beata Łukowicz, Przemysław Major, Janusz Chudziec, Elżbieta Borowik, Janusz Pawłowski, Bogusława Wiśniowska, Marcin Ślęk, Mateusz Smyrski, Joanna Jędrusik, Bronisław Jafernik oraz Agata Marek-Tucka.

TO MOŻE CIE ZAINTERESOWAĆ:

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry