Śmiertelny wypadek w Katowicach. Mężczyzna potrącony przez koparkę.

foto. Policja

Wczoraj doszło do tragicznego wypadku przy budowie chodnika  w Katowicach. 48-letni operator koparki potrącił swojego 38-letniego współpracownika, który niestety zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Mężczyzna potrącony przez koparkę, zmarł w szpitalu

Do tragicznego zdarzenia doszło na ulicy Słonecznej w Katowicach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że były tam prowadzone prace budowlane przy budowie chodnika. W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach 48-letni operator koparki, w trakcie wykonywania prac, najechał na 38-letniego współpracownika.

Po zdarzeniu na miejsce została wezwana karetka pogotowia, która natychmiast przetransportowała rannego mężczyznę do szpitala. Niestety, mimo wysiłków lekarzy, zmarł on w szpitalu. Policja natychmiast zabezpieczyła miejsce zdarzenia, a grupa dochodzeniowo-śledcza przeprowadziła szczegółowe oględziny. Z uwagi na charakter zdarzenia, zwłoki zabezpieczono z decyzji prokuratora, celem przeprowadzenia badań sekcyjnych.

Powiadomiono Inspekcję Pracy

W związku z tragicznym wypadkiem, Państwowa Inspekcja Pracy została poinformowana o zajściu. To standardowa procedura w przypadku wypadków przy pracy, mająca na celu zbadanie okoliczności incydentu oraz ewentualne naruszenia przepisów bezpieczeństwa.

CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt