Tajemniczy obiekt widziany na niebie – wiadomo co to było!

foto: wyborcza

Wczorajszego wieczoru mieszkańcy byli świadkami dziwnego zjawiska na niebie, które było widziane w wielu regionach Polski, m.in. powiecie bielskim i żywieckim. Około godziny 22:00 pojawił się jasny obiekt, który rozświetlił nocne niebo na kilkanaście minut, zanim zniknął za horyzontem. To wydarzenie wzbudziło zainteresowanie nie tylko lokalnej społeczności, ale także obserwatorów z całego kraju, którzy udokumentowali je za pomocą zdjęć i filmów.

Niezwykłe Zjawisko na Niebie - 2 stopień rakiety Falcon 9

Jasny punkt na niebie zauważony w czwartkowy wieczór wywołał spekulacje i zdziwienie. Świadkowie obserwacji nocnego nieba, w tym Karol Wójcicki, znany polski popularyzator nauki, próbowali zidentyfikować to, co przelatuje nad Polską. Początkowo nie było jasne, co to za obiekt, jednak po pewnym czasie ujawniono, że jest to drugi stopień rakiety Falcon 9 firmy SpaceX.

Obserwatorzy opisują przelatujący obiekt jako jasny punkt otoczony spiralnym obłokiem, który towarzyszyły dwie mniejsze chmurki. Na podstawie zebranych danych ustalono, że główny obiekt to właśnie drugi stopień rakiety Falcon 9. Ten etap lotu miał odpalić silnik, by spowolnić swój lot i przygotować się do deorbitacji. Dwa mniejsze obiekty to satelity obserwacyjne firmy Maxar, które zostały wyniesione na orbitę przez tego samego Falcona 9.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry