Pogrzeb Jacka Krywulta – wystąpią utrudnienia w ruchu.

foto. wyborcza.pl

Miejski Zarząd Dróg informuje, że w związku z zaplanowanymi na dzień 17 listopada br. uroczystościami pogrzebowymi byłego prezydenta Bielska-Białej śp. Jacka Krywulta, na trasie przejścia konduktu żałobnego wystąpią utrudnienia w ruchu. 

Msza Święta i przemarsz konduktu

W dniu 17 listopada o godzinie 11.00 odbędzie się msza święta w katedrze św. Mikołaja. Po zakończeniu nabożeństwa planowany jest przemarsz konduktu żałobnego na cmentarz przy ul. Grunwaldzkiej. W trakcie tego przemarszu ruch zostanie wstrzymany na ulicach św. Trójcy, Jana Sobieskiego, Stanisława Wyspiańskiego i Grunwaldzkiej. Czasowe wstrzymania kursów linii autobusowych MZK nr 7, 15 i 23 również są możliwe.

Od godziny 17.00 dnia 16 listopada do popołudniowych godzin 17 listopada wyłączone z użytku będą parkingi zlokalizowane blisko katedry i cmentarza. Dotyczy to parkingów przy ul. Władysława Sikorskiego, Studiu Filmów Rysunkowych (ul. Mikołaja Kopernika), pl. Marcina Lutra, skrzyżowaniu ulic Juliusza Słowackiego i Henryka Sienkiewicza, wielopoziomowego przy Bielskim Centrum Kultury, pl. Ratuszowym oraz pl. św. Mikołaja.

Z kolei, jak informuje Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego, od ok. godz. 12.00 do ok. godz. 13.00  mogą wystąpić czasowe wstrzymania kursów linii autobusowej nr 7 w ciągu ulic Jana III Sobieskiego, ul. Stanisława Wyspiańskiego i ul. Grunwaldzkiej . Jednocześnie z uwagi na zamknięcie ul. Grunwaldzkiej od ok. godz. 12.00 do ok. godz. 15.00 wprowadzony będzie objazd dla linii nr 15 i 23 — linie te zostaną skierowane na ul. Stanisława Wyspiańskiego i Jana III Sobieskiego. Pominięta będzie obsługa przystanku Grunwaldzka Szpital Miejski, w zamian obsługiwane będą przystanki Wyspiańskiego Szpital Miejski i Sobieskiego Wyspiańskiego.

CZYTAJ TAKŻE:

Planowanie Podróży i Zalecenia MZD

Miejski Zarząd Dróg apeluje o uwzględnienie powyższych informacji przy planowaniu podróży. Należy także przestrzegać poleceń służb porządkowych, które zabezpieczą przebieg uroczystości pogrzebowych. Warto również zaznaczyć, że istnieje możliwość zmiany w organizacji ruchu w zależności od aktualnej sytuacji.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt