Noc Perseidów już dziś!

Już dziś noc spadających gwiazd. To właśnie z 12 na 13 sierpnia deszcz Perseidów powinien być najbardziej intensywny, a przez to najłatwiejszy do zaobserwowania. Czy jednak pogoda pozwoli nam obejrzeć dzisiejszy spektakl na niebie? czy nie przesłoni ich blas superksiężyca? Czy Perseidy będą dobrze widoczne?

Szczyt Perseidów przypada na godzinę 5 rano. W tym roku podziwianie deszczu meteorów może być jednak utrudnione. Wszystko za sprawą pełni Księżyca, która nastąpi tej samej nocy.

Perseidy oglądać można od połowy lipca do 24 sierpnia. Mimo wszystko w nocy z 12 na 13 sierpnia wypada ich kumulacja. Wtedy też miejsce mieć będzie pełnia księżyca, określana jako ostatni w tym roku superksiężyc. Z pewnością utrudni to podziwianie spadających gwiazd. Wszystko przez fakt, iż blask Księżyca zmniejszy liczbę widocznych gołym okiem meteorów.

Do obserwacji deszczu spadających gwiazd nie potrzebujemy żadnego specjalistycznego sprzętu. Perseidy widoczne będą na niebie gołym okiem. Aby je dostrzec, powinniśmy znaleźć najmniej zachmurzony kawałek nieba. Ważne jest również, by w naszym otoczeniu było jak najmniej źródeł światła. Osoby z miast najlepiej by wyjechały na przedmieścia. Jeśli ktoś jest skłonny na dalszy wyjazd w trakcie długiego weekendu, zalecane jest oglądanie Perseidów z terenów Bieszczad i Beskidów.

źródło interia.pl

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt