Żywieckie Święto Policji, życzenia od prezydenta Dudy

W tegorocznych uroczystościach uczestniczyli między innymi Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, samorządowcy oraz przedstawiciele: Wojskowego Centrum Rekrutacji w Bielsku-Białej, prokuratury, sądu, straży pożarnej, straży miejskiej, a także dyrektorzy powiatowych urzędów i instytucji. Na uroczystości nie zabrakło również emerytów policyjnych i pracowników cywilnych oraz rodzin policjantów.

Obchody tradycyjnie rozpoczęto od nabożeństwa w Konkatedrze pw. Narodzenia NMP. Część oficjalna odbyła się w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej gdzie wręczone zostały akty mianowania na wyższe stopnie służbowe, a także wyróżnienia przyznane przez władze samorządowe. W tym roku na wyższe stopnie awansowało ponad 100 policjantów żywieckiej komendy. Uroczystość była również okazją do wyróżnienia pracowników cywilnych policji szczególnie zaangażowanych w swoją pracę.

W trakcie części oficjalnej Wicestarosta  Żywiecki Stanisław Kucharczyk oraz Przewodniczący Rady Powiatu Wiesław Sypta wręczyli wyróżnionym za wzorową pracę policjantom, w imieniu Zarządu Powiatu – symboliczne czeki i listy gratulacyjne.

Życzenia od prezydenta Andrzeja Dudy 

źródło/foto Starostwo Powiatowe w Żywcu

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt