Żywieckie Suwakowanie 2024: Międzynarodowy Festiwal Puzonowy w Żywcu

foto: Żywieckie Suwakowanie

Od dziś Żywiec stanie się ponownie stolicą puzonu za sprawą 18. edycji festiwalu Żywieckiego Suwakowania. To międzynarodowe spotkanie puzonistów i tubistów potrwa od 9 do 13 lipca 2024 roku, gromadząc ponad 100 muzyków z całego świata. Uczestnicy będą mieli okazję doskonalić swoje umiejętności pod okiem mistrzów, a publiczność będzie mogła cieszyć się wyjątkowymi koncertami.

Żywieckie Suwakowanie 2024

Festiwal Żywieckiego Suwakowania to nie tylko koncerty, ale przede wszystkim intensywne warsztaty dla puzonistów. Uczestnicy będą mogli zdobywać wiedzę od takich wybitnych muzyków jak Vladimir Vereš, Jarosław Meisner, Gergely Lukács, Szymon Klekowicki, Mateusz Kurek, Maciej Prokopowicz, Wojciech Prokopowicz, Tomasz Hajda, Wojciech Jeliński, Tomasz Stolarczyk, Andrzej Tkaczyk, Mateusz Konopka, Marek Łukaszczyk, Filip Kołaczyk, Michał Nejman, Darek Sprawka oraz Jakub Urbańczyk. Te warsztaty to doskonała okazja do podnoszenia umiejętności technicznych i interpretacyjnych.

Koncert Inauguracyjny – Zamek w Żywcu (9 lipca 2024, godz. 18:00)

Festiwal rozpocznie się uroczystym koncertem na Zamku w Żywcu. Wystąpią dwa zespoły – Oktet Puzonowy Mistrzowie Puzonu oraz Oktet Puzonowy Młode Talenty. W programie znajdą się utwory J.S. Bacha, Ewy Fabiańskiej-Jelińskiej oraz Tomasza Stolarczyka. Wstęp na to wydarzenie jest wolny, co daje szerokiej publiczności możliwość uczestniczenia w tym wyjątkowym koncercie.

Koncert Kameralny – Sala Koncertowa Szkoły Muzycznej (10 lipca 2024, godz. 18:00)

Drugiego dnia festiwalu odbędzie się koncert kameralny, w którym wystąpi zespół GigBones, laureat prestiżowego konkursu w Bazylei organizowanego przez IPV, oraz Vladimir Vereš. Program tego wieczoru zostanie ogłoszony wkrótce, ale już teraz wiadomo, że będzie to niezapomniane wydarzenie muzyczne. Wstęp wolny.

Koncert Artystów Specjalnych – Szkoła Muzyczna I i II st. w Żywcu (11 lipca 2024, godz. 18:00)

W trzecim dniu festiwalu publiczność będzie mogła podziwiać solowe występy takich artystów jak Jarek Meisner, Vladimir Vereš, Gergely Lukács, Mateusz Kurek, Aleksandra Meisner oraz Zespół Puzonowy. To wyjątkowa okazja, by usłyszeć różnorodne interpretacje muzyki na puzonie i tubie. Wstęp wolny.

Koncert Uczestników Festiwalu – Miejskie Centrum Kultury w Żywcu (12 lipca 2024, godz. 15:00)

Czwarty dzień festiwalu to czas na występy uczestników warsztatów. Zarówno młodsi, jak i starsi muzycy będą mieli szansę zaprezentować swoje umiejętności w występach solowych i zespołowych. To doskonała okazja, aby zobaczyć, jak uczestnicy rozwijają swoje talenty pod okiem mistrzów. Wstęp wolny.

Koncert Jazzowy – Szkoła Muzyczna I i II st. w Żywcu (12 lipca 2024, godz. 18:00)

Wieczorem tego samego dnia odbędzie się koncert jazzowy, w którym wystąpią Szymon Klekowicki, Maciek Prokopowicz i ich przyjaciele. To będzie wyjątkowy wieczór pełen improwizacji i jazzowych rytmów. Wstęp wolny.

Jam Session – Kantor Cafe (12 lipca 2024, godz. 21:00)

Dla tych, którzy chcą poczuć atmosferę swobodnego grania, Kantor Cafe zaprasza na jam session. Wszyscy chętni mogą dołączyć i wspólnie muzykować. Wstęp wolny.

Koncert Finałowy – Żywiec Rynek (13 lipca 2024, godz. 15:00)

Festiwal zakończy się wielkim finałem na Rynku w Żywcu. Wystąpi Orkiestra Festiwalowa oraz Dziecięcy Chór Puzonowy. To będzie wspaniałe zwieńczenie pięciodniowego święta muzyki puzonowej. Wstęp wolny.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt