Żywiecki Park Krajobrazowy w wirtualnej rzeczywistości – niezwykła przygoda z naturą

Teraz, dzięki innowacyjnemu projektowi Ośrodka Edukacyjnego Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego w Żywcu, każdy będzie mógł odkryć uroki żywieckiego parku krajobrazowego za pomocą wirtualnej rzeczywistości.

Niezwykłe doświadczenie w górach dzięki wirtualnej rzeczywistości

Ośrodek Edukacyjny ZPKWŚ w Żywcu zaprasza wszystkich zainteresowanych na projekcje przyrodnicze w systemie Virtual Reality. To wyjątkowa okazja, by przenieść się na łono natury i poznać Żywiecki Park Krajobrazowy w zupełnie nowy sposób.

Dzięki wirtualnej rzeczywistości będziemy mogli usiąść nad górskim potokiem, posłuchać szumu wody i poczuć ten wyjątkowy klimat. Cisza górskiej hali oraz niezwykłe widoki zapewnią nam prawdziwe doznania natury. To idealna opcja dla tych, którzy nie mają możliwości lub czasu na wizytę w terenie, a jednocześnie pragną odkryć piękno Żywieckiego Parku Krajobrazowego.

Projekcje odbędą się 5 lutego w różnych godzinach: 9:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00. Jednak liczba miejsc jest ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń. Aby wziąć udział, wystarczy skontaktować się pod numerem telefonu 33 861 78 25 i zarezerwować swoje miejsce.

Żywiecki Park Krajobrazowy

Żywiecki park krajobrazowy to obszar o zróżnicowanym ukształtowaniu terenu, z centralną częścią zajmującą rozróg Pilska oraz rozchodzące się promieniście od niego grzbiety górskie. Wysoko położone partie Pilska cechują się typową rzeźbą wysokogórską, co czyni je doskonałym miejscem do wędrówek górskich i narciarstwa. 

Na zachód od Pilska znajduje się Grupa Lipowskiego Wierchu i Romanki, które tworzą imponujące pasma górskie, porośnięte bujnymi lasami. Na ich stokach można natknąć się na liczne hale, tworząc niezapomniany krajobraz. 

Południowa część parku kusi miłośników górskich wędrówek wysokimi szczytami, takimi jak Wielka Racza, Wielka Rycerzowa, Muńcuł czy Przegibek. Te miejsca oferują przepiękne widoki na okoliczne doliny i górskie grzbiety.

Żywiecki Park krajobrazowy wyróżnia się nie tylko malowniczym krajobrazem, ale także bogactwem przyrody. Obszar ten charakteryzuje się dużym zróżnicowaniem wysokościowym, co przyczynia się do obfitości różnych ekosystemów. W parku znajdziemy również osuwiska oraz imponujący Wodospad w Sopotni Wielkiej o wysokości 10 metrów. 

Jednym z ukrytych skarbów Beskidu Żywieckiego jest Jaskinia w Sopotni Wielkiej o długości 101 metrów. To fascynujące miejsce przyciąga miłośników speleologii.

CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt