Żywiecczyzna: zatrzymano trzech nietrzeźwych kierowców.

Wczoraj na drogach powiatu żywieckiego policjanci zatrzymali czterech kierowców. Trzech z nich było nietrzeźwych, a jeden miał sądowy zakaz kierowania pojazdami. Wszyscy popełnili przestępstwo i już wkrótce ze swojego zachowania będą się tłumaczyć przed sądem.

Około 15.20 policjanci z Rajczy zatrzymali 35-latka. Mężczyzna kierował oplem, pomimo że miał sądowy zakaz, który wydał Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej.  O 17.24 policjanci z Łodygowic zatrzymali 31-latka, który kierował vw mając w organizmie ponad promil alkoholu. Dwie godziny później ci sami policjanci zatrzymali 55-latka, który kierował oplem mając w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Około 20.40 policjanci z Rajczy zatrzymali do kontroli drogowej 30-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał on w organizmie ponad pół promila alkoholu. 

Wszyscy kierowcy popełnili przestępstwo. Za złamanie zakazu sądowego grozi kara nawet 3 lat więzienia. Natomiast za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości w więzieniu można spędzić nawet 2 lata.

Źródło: KPP Żywiec

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt