Żywieccy policjanci o bezpieczeństwie w czasie wakacji

Do końca roku szkolnego pozostało kilka dni i dzieci rozpoczną długo wyczekiwane wakacje. O to, aby były bezpieczne dbają żywieccy policjanci, którzy odwiedzają uczniów i w czasie prelekcji przekazują im cenne informacje dotyczące bezpiecznego odpoczynku.

W ciągu kilku ostatnich dni policjanci odwiedzili uczniów ze szkoły podstawowej nr 1 w Cięcinie, szkoły mistrzostwa sportowego w Żywcu oraz przedszkolaków z Krzyżowej. W czasie prelekcji mundurowi przekazali dzieciom cenne informacje dotyczące tego, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą, w górach czy też pozostając na wakacjach w mieście. Część spotkania policjanci poświęcają również na omówienie podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Policjanci przekazaną wiedzę teoretyczną sprawdzali w praktyce, poprzez ćwiczenia i pokazy, które wykonywali wspólnie z dziećmi. Uczniowie każdorazowo wykazali się doskonałą wiedzą i bezbłędnie odpowiadali na zadawane przez policjantów pytania. Na koniec otrzymali odblaskowe zawieszki. W profilaktycznych spotkaniach stróżom prawa pomagał Sznupek – maskotka śląskiej policji. 

Te spotkania to także możliwość przybliżenia dzieciom zawodu policjanta. Uczniowie i przedszkolaki mają możliwość z bliska obejrzeć czy przymierzyć policyjne wyposażenie. Kto chce może również usiąść za kierownicą radiowozu. Dużo emocji wzbudza zawsze pokaz zabezpieczania odcisków linii papilarnych. 

Zadowolenie i uśmiechy na twarzach milusińskich były dla policjantów największą nagrodą. Życzymy wszystkim udanych ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji!

źródło/foto. KPP Żywiec

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt