Żywiec: wystawa malarstwa Michała Klisia

Wystawa malarstwa Michała Klisia
Żywiecka Biblioteka Samorządowa zaprasza na wystawę prac wybitnego artysty – Michała Klisia. Oficjalne otwarcie 27 lutego o godz. 18.00 w Galerii Biblioteki.

Kim jest Michał Kliś?

Grafik, plakacista, nauczyciel akademicki, rektor pierwszej kadencji Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Urodzony 13 września 1945 roku w Bielsku-Białej. Łodygowianin. Absolwent bielskiego Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych (1964). Studiował, a w późniejszym czasie pracował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na Wydziale Grafiki w Katowicach.

Brał udział w ponad 150 wystawach w kraju i za granicą. Jest autorem szeregu projektów znaków graficznych, a także scenografii i projektów dla Teatru Lalek Banialuka w Bielsku-Białej oraz bytomskiej Teatromanii. Nagradzany za wybitne osiągnięcia artystyczne i dydaktyczne, laureat wielu nagród za malarstwo i plakat w konkursach krajowych i międzynarodowych.
Prace artysty znajdują się w zbiorach Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej, Muzeum Plakatu w Wilanowie, Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, Muzeum Narodowego w Gdańsku, Muzeum Narodowego w Poznaniu, Museum of Modern Art Toyama, Ogaki Museum of Art, Art Museum Lahti, ONZ New York, Musei e Gallerie Pontificie Vaticano, Royal Academy Sydney, Musée des Arts Décoratifs de Paris.

Wystawa będzie dostępna do 14 kwietnia, od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-14.00.

wystawa malarstwa Michała Klisia

Źródło: Galeria Bielska

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt