Żywiec: Widoczne poprawy po wprowadzeniu stref płatnego parkowania

Burmistrz miasta Żywiec – Antoni Szlagor, na swoim profilu facebookowym wspomniał m.in o poprawie, jeśli chodzi o miejsca parkingowe po wprowadzeniu płatnych stref parkowania. Zachęca również do korzystania z komunikacji miejskiej. 

“Szanowni Państwo,
 
dokładnie tydzień temu w Żywcu wprowadzone zostały strefy płatnego parkowania niestrzeżonego oraz parking płatny przy galerii Lider (przypominam, że pierwsze dwie godziny parkowania obok Lidera są bezpłatne).
 
Po tym krótkim okresie czasu widać, że to o czym mówiłem przed wprowadzeniem stref płatnego parkowania się sprawdza.
 
➕ Bez większych problemów można znaleźć miejsce parkingowe, w miejscach, które były do tej pory zapchane przez cały dzień.
➕Widać poprawę dynamiki jazdy samochodem w ciągu dnia (oczywiście poza godzinami szczytu, spowodowanymi dojazdami i odjazdami z zakładów pracy i szkół).
➕ Nie spełniły się obawy, że parkingi na żywieckich osiedlach zostaną zapchane.
➕ Osoby, które obawiały się, że mając wykupiony abonament nie będą mogły znaleźć miejsca, również nie mają problemów z jego znalezieniem.
➕ Osoby posiadające abonament mogą spokojnie przemieszczać się pomiędzy różnymi punktami w mieście, nie ponosząc z tego tytułu żadnych dodatkowych opłat.
 
Oczywiście pozostają pewne rzeczy do poprawy, na które staramy się na bieżąco reagować.
▶️Od stycznia planujemy wprowadzenie aplikacji mobilnych.
▶️Na bieżąco zgłaszacie nam również większe lub mniejsze błędy w działaniu parkometrów, które są w maksymalnie szybkim czasie od zgłoszenia usuwane.
▶️ Wsłuchujemy się we wszystkie Państwa propozycje dotyczące funkcjonowania stref, by do końca roku zebrać dane umożliwiające w nowym 2023 roku zmiany.
 
Liczymy również na to, że część z kierowców chętniej niż dotąd będzie korzystała z rozwiązań takich jak komunikacja miejska, która w ostatecznym rozrachunku daje więcej oszczędności niż codzienne wydawanie pieniędzy na zakup paliwa oraz opłacanie parkingów.”

Pisze na swoim profilu FB, Pan Antoni Szlagor. 

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt