Żywiec: Rowerzysta miał ponad 3 promile

Policjanci z wydziału ruchu drogowego żywieckiej komendy policji zatrzymali 28-latka, który wybrał się na rowerową wycieczkę mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Za jazdę jednośladem w stanie nietrzeźwości otrzymał mandat karny w wysokości 2500 zł.

Wczoraj około 15.25 w Żywcu na ulicy Kopernika policjanci z żywieckiej drogówki zobaczyli mężczyznę, który kierując rowerem miał problem z utrzymaniem prostego toru jazdy. Mundurowi ustalili, że był to 28-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad trzy promile alkoholu. Rowerzysta za popełnione wykroczenie otrzymał mandat karny w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Przypominamy, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenia, polegające na kierowaniu rowerem po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila) oraz pod wpływem alkoholu (powyżej 0,5 promila). W pierwszym przypadku cyklista zapłaci 1000 złotych, w drugim – 2500.

Pamiętajmy również o tym, że nietrzeźwy rowerzysta stanowi duże zagrożenie na drodze. W konfrontacji z pozostałymi uczestnikami ruchu drogowego, może przyczynić się do tragicznych w skutkach wypadków drogowych, zagrażających nie tylko jemu.

źródłoPolicja Żywiec

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt