Żywiec: Powstanie nowa kładka do amfiteatru Pod Grojcem

nowa kładka amfiteatr pod grojcem

Wczoraj odbyło się przekazanie placu pod budowę nowej kładki pieszo-rowerowej na rzece Koszarawie. Z informacji wynika, że budowa zakończy się jeszcze w tym roku. 

Bez wątpienia, jest to jedna z inwestycji na którą od dłuższego czasu czekali mieszkańcy naszego miasta. Stara kładka miała kilkadziesiąt lat i nie dość, że wymagała nieustannych remontów, to jeszcze nie była funkcjonalna, co można było zauważyć podczas dużych wydarzeń w amfiteatrze. 

Jak poinformował Burmistrz Antoni Szlagor –“Budowa potrwa przez kilka najbliższych miesięcy. Z całą pewnością na najbliższy Tydzień Kultury Beskidzkiej pójdziemy po nowej kładce. Dopóki nie zostanie oddana nowa przeprawa, będzie funkcjonować dotychczasowe przejście nad rzeką Koszarawą.”

Szczegółowy zakres zamówienia obejmuje :

– wykonanie kładki pieszo-rowerowej nad rzeką Koszarawą w ciągu dojścia do amfiteatru „Pod Grojcem” w odległości ok. 40 m od kładki istniejącej
– przebudowę istniejących ścieżek i budowę nowych dojść do projektowanej kładki w zakresie niezbędnym do połączenia nowego obiektu z istniejącym układem komunikacyjnym.
nowa kładka amfiteatr pod grojcem
TERAZ
nowa kładka amfiteatr pod grojcem
PO PRZEBUDOWIE

Przypomnijmy, że w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych miasto otrzymało dofinansowanie w kwocie 4 750 000 zł na przebudowę kładki prowadzącej do amfiteatru Pod Grojcem na rzece Koszarawie. Inwestycja ta jest współfinansowana w 95% z Rządowego Funduszu Polski Ład, pozostałe 5% wkładu własnego pochodzi z Budżetu Miasta Żywca. 

foto: FB Antoni Szlagor

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt