Żywiec: Rozpoczęto prace nad pierwszym z pięciu murali

mural żywiec

W marcu tego roku rozstrzygnięto konkurs na zaprojektowanie i wykonanie pięciu murali na terenie miasta. Aktualnie prowadzone są pracę nad pierwszym z nich.

Mural na ul. Dworcowej w Żywcu

Kilka dni temu rozpoczęto prace nad pierwszym muralem, który będzie znajdować się w Zabłociu, na murze ogrodzenia budynku przy ul. Dworcowej 17. Do tej pory mur był “uszlachetniony wulgaryzmami” przez co oszpecał miejsce, w którym na co dzień przechodzi mnóstwo ludzi. Jeżeli pogoda dopisze, projekt zostanie zakończony do końca maja. 

mural żywiec

Autorem muralu jest mieszkaniec Żywca, Krzysztof Paciorek. Jest to człowiek, który na co dzień maluje obrazy znanych postaci m.in ze świata boksu. 

Już niebawem, bo w połowie maja, rozpoczną się prace nad kolejnymi trzema muralami. Mieścić się będą na bloku mieszkalnym nr 14 na (Osiedle Młodych) od strony al. Piłsudskiego, na bloku nr 56 (os. Kabaty) oraz na budynku Klubu Środowiskowego OGRÓDEK w Parku Miejskim. Autorem projektów będzie firma Wallart Sp.z o.o. 

Na ten moment nie wiadomo kiedy rozpoczną się prace nad ostatnim muralem, który znajdować się będzie w Amfiteatrze Pod Grojcem. Jak czytamy na stronie Urzędu Miasta prace mają być zakończone do października tego roku. 

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry