Żywiec: Pogotowie Ratunkowe otrzymało nową karetkę

Spółka Ratownictwo Medyczne w Żywcu, dzięki środkom finansowym z dotacji udzielonej przez Powiat Żywiecki zakupiła nowy, specjalistyczny ambulans medyczny. Wartość pojazdu wraz z wyposażeniem to 500 tys. zł.

Ambulans to wysokiej jakości, nowoczesny pojazd specjalny wyposażony i zabudowany niezbędnym sprzętem medycznym przeznaczonym do udzielania świadczeń z zakresu ratownictwa medycznego.

„Od maja bieżącego roku działalność ratownictwa poszerzyła się o nowe, dodatkowe miejsce stacjonowania zespołu ratownictwa medycznego w gminie Lipowa. Rozwój działalności, a także jej wyjątkowa specyfika, wymaga jednak stałego dbania o zapewnienie wystarczającego i  niezbędnego zaplecza technicznego, służącego do realizacji zadań ratowniczych, w tym głównie w zakresie floty pojazdów oraz specjalistycznego sprzętu medycznego” – mówi Prezes RMŻ Piotr Dziedzic.

„Zakupiony ambulans  będzie wykorzystywany przez Zespół Ratownictwa Medycznego w gminie Lipowa. Ta inwestycja to znaczący wkład w poprawę i wzrost bezpieczeństwa zdrowotnego oraz zasobów ochrony zdrowia w Powiecie Żywieckim” – mówi Starosta Żywiecki Andrzej Kalata.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt