Żywiec: Ogłoszono przetarg na budowę PUMPTRACKA

bicycle pumptrack circuit , outdoor race track surrounded by nature in Loudenvielle, France.

Miasto Żywiec zaprasza do złożenia oferty w postępowaniu na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zamierzenia inwestycyjnego polegającego na budowie ogólnie dostępnego, ziemnego toru rowerowego typu „PUMPTRUCK” w Żywcu w obszarze działki nr 4635/4

Pumptrack  – specjalnie przygotowany niewielki tor łączący jazdę (zwykle rowerem) i wszechstronny trening. Zbudowany jest on z szybkich zakrętów i muld. Wyrabia on u użytkowników refleks, zmysł równowagi oraz kondycję.

Koncepcja zakłada zaprojektowanie toru rowerowego o szerokości jezdni 200 cm oraz łącznej długości ok. 260 mb, maksymalne wykorzystującego istniejące ukształtowanie terenu. W celu jego uatrakcyjnienia przewiduje się dodanie serii muld wraz z bandami tworzących kilka zamkniętych pętli, a w ramach zagospodarowania wprowadzenie elementów małej architektury tj. kosze na śmieci, ławki oraz stojaki rowerowe itp. Ze względów bezpieczeństwa jazda po torach odbywać się będzie w jednym określonym kierunku. Tory wykonane zostaną z nawierzchni gruntowej stabilizowanej kruszywem mineralnym na nasypach ziemnych, skarpy torów będą zagęszczone warstwowo i zadarnione poprzez obsianie ich trawą. Projektuje się dwa miejsca, place włączenia – wjazdu na tor. Na placach wjazdowych na tory należy umieścić tablice informacyjne z regulaminem korzystania z torów rowerowych. Koncepcja zakłada odwodnienie powierzchniowe całości toru.

Termin zakończenia:
1) etap I (zasadniczy) – do dnia 15 grudnia 2022 r., z zastrzeżeniem ust. 3,
2) etap II – do dnia 30 grudnia 2022 r.

źródło bip.zywiec

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry