Żywiec: Na tory Żywiecczyzny wjedzie zabytkowy pociąg

15 stycznia na tory Żywiecczyzny wyjedzie specjalny pociąg TurKol – Turystyka Kolejowa “Soła” i “Beskid” złożony z wagonów produkcji HCP w Poznaniu oraz lokomotywy elektrycznej EP05-23 CZESIO.

Po raz kolejny organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników podróży starymi pociągami na pokład pociągów specjalnych, które w ramach oferty ZIMA 2023 przy okazji zimowych ferii szkolnych pojawią się na szlakach kolejowych województwa śląskiego w sobotę i niedzielę 14 i 15 stycznia 2023.


Pociągi zostaną uruchomione na trasach rozpoczynających się na stacjach w Częstochowie, Katowicach, Trzebinii, Cieszynie, Bielsku-Białej oraz Żywcu. W ramach dwudniowego projektu Pasażerowie skorzystają z kolejowych wypraw na pokładzie pociągów zestawionych z elektrycznej lokomotywy EP05-23 oraz zestawu historycznych, oliwkowych wagonów pasażerskich 1 i 2 klasy, wraz z wagonem barowym WARS.

Lokomotywa będzie dostosowana do wagonów pod względem historycznego charakteru, będzie wyposażona w sprzęg wysokiego napięcia gwarantujący ogrzewanie wagonów.

Szczegóły i rezerwacja biletów dostępne są: tutaj

źródło turkol.pl

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt