Żywiec: Mieszkaniec natrafił na pocisk moździerzowy z II wojny światowej

Pocisk wojenny żywiec

Wczoraj w Żywcu jeden z mieszkańców odnalazł pocisk moździerzowy pochodzący najprawdopodobniej z okresu II Wojny Światowej. Policja apeluje, aby w przypadku znalezienia takich przedmiotów pod żadnym pozorem ich nie dotykać ani nie przenosić!

Żywiec - Mieszkaniec znalazł pocisk z II Wojny Światowej

Wczoraj około 14.00 dyżurny żywieckiej komendy policji otrzymał informację od jednego z mieszkańców, że w rejonie Góry Burgałowskiej znajduje się pocisk. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci zajmujący się rozpoznaniem minersko-pirotechnicznym i potwierdzili zgłoszenie. Niewypał zidentyfikowali jako pocisk moździerzowy. O niebezpiecznym znalezisku powiadomili wojskowych saperów. Aby nikomu nic się nie stało, do czasu ich przyjazdu, policjanci zabezpieczyli teren.

Liczące kilkadziesiąt lat, skorodowane niewypały mogą być bardzo niebezpieczne. Każde dotknięcie lub próba przemieszczenia takiego pocisku może zakończyć się tragedią, dlatego policja apeluje o ostrożność i rozwagę. Przypomina również o niezwłocznym zgłaszaniu odpowiednim służbom takich znalezisk. 

źródło: Policja Żywiec

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Dni Kęt 2023 – PROGRAM

W czerwcowy weekend odbędą się Dni Kęt na Bulwarach nad Sołą oraz na placu przed Domem Kultury. Czekać będzie wiele

Reklama

Przewiń do góry