Żywiec: Koniec z elektrycznymi hulajnogami w naszym mieście

hulajnogi Żywiec

W ubiegłym roku na terenie miasta Żywiec, pojawiła się pierwsza wypożyczalnia z elektrycznymi hulajnogami. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku już nie będzie możliwości skorzystania z tego typu komunikacji. 

Koniec z hulajnogami elektrycznymi w Żywcu

Przypomnijmy, w czerwcu ubiegłego roku, na terenie miasta pojawiły się pierwsze elektryczne hulajnogi. Można było skorzystać z usług popularnej firmy blinkee. Hulajnogi spotkały się z dużym zainteresowaniem, wywołały również sporo kontrowersji, głównie przez to  że “walały się” po chodnikach. 

W aplikacji gdzie można było wypożyczyć oraz sprawdzić lokalizację wolnych hulajnóg, zniknęły tak zwane strefy parkowania. Na początku przypuszczaliśmy, że to ze względu na porę roku – wtedy zimę. Lecz w innych miastach, gdzie świadczone są usługi wypożyczania, strefy nie zniknęły na okres zimowy.  

W związku z zaistniałą sytuacją postanowiliśmy zapytać firmę blinkee o stanowisko w tej sprawie. Otrzymaliśmy odpowiedź, że na chwile obecną nie będą świadczone usługi w naszym mieście. 

Na rynku jest sporo innych firm które świadczą podobne usługi jak np. Bolt. Dlatego, również do tej firmy odezwaliśmy się z podobnym zapytaniem. Dostaliśmy odpowiedź – z uwagą obserwujemy to miasto, analizujemy możliwości i nie wykluczamy uruchomienia hulajnóg elektrycznych Bolt w Żywcu. 

Nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekać na przebieg wydarzeń.

 

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt