Żywiec: Kolejny obywatel Ukrainy przyłapany na kłusownictwie

Strażnicy SSR Żywiec podczas patrolu górskich rzek niedaleko ujścia rzeki Soły obserwowali podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Jak się okazało podczas kontroli, był to obywatel Ukrainy, który dopuścił się szeregu nieprawidłowości.

Nie posiadał żadnych dokumentów uprawniających do amatorskiego połowy ryb, łowił większą ilością wędek niż jest to dozwolone, stosował zabronione zbrojenia kilkoma haczykami oraz posiadał przy sobie niewymiarowe, uśmiercone ryby. W obrębie łowiska strażnicy odnaleźli przyrząd domowej roboty złożony z kija oraz drutu służący zapewne do podbierania ryb. Na miejsce został wezwany patrol Policji, który przejął dalsze czynności.
Wsparcie obywateli Ukrainy w trudnym dla nich czasie jest niezwykle istotne, a na kanwie ww. przypadku może rzec że powinno ono również obejmować krzewienie norm prawnych obowiązującego na terytorium RP porządku prawnego, a wszystko by unikać ww. sytuacji. Przyroda, ekosystem jego ochrona powinna być wyrażana, nie tylko przez egzekwowanie prawa, ale przede wszystkim przez poszanowanie zasad oraz norm prawa przez każdego niezależnie od narodowości.

źródło SSR Żywiec

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt