Previous
Next

Żywiec: Kolejny etap ścieżki pieszo-rowerowej jest już gotowy

ścieżka pieszo-rowerowa żywiec

Choć pierwotnie ścieżka miała być gotowa do końca listopada, jej budowa zakończyła się w grudniu. Chociaż oficjalnie ścieżka otwarta zostanie wiosną – już teraz można z niej korzystać.

Ścieżka pieszo-rowerowa w Żywcu

Miasto Żywiec dostało na budowę ścieżki dofinansowanie ponad 5 milionów złotych z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 wsparcia dla gmin górskich. 

Zgodnie z zapowiedziami, została ukończona budowa nowego odcinka ścieżki pieszo-rowerowej. Dodatkowe 5 kilometrów, które w połączeniu z istniejącą już siedmiokilometrową trasą daje w sumie 12 kilometrów pięknego widokowego terenu.

– Czekamy teraz tylko na wiosnę, by oficjalnie oddać ścieżkę do użytku mieszkańcom i turystom odwiedzającym nasze miasto. Zostały już tylko ostatnie prace „kosmetyczne”. Teraz czekamy wyłącznie na wiosnę – podsumowuje rzecznik urzędu miejskiego w Żywcu.

W ramach dofinansowania, pozyskane pieniądze zostały przeznaczone na stworzenie nowego produktu turystycznego tj. trasy pieszo-rowerowej z elementami edukacji przyrodniczej wzdłuż brzegu Jeziora Żywieckiego (od plaży miejskiej w kierunku rzeki Łękawki).

Wytyczenie i utwardzenie trasy
 
  •  budowę: miejsc do odpoczynku z elementami małej architektury (ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, barierki ochronne zabezpieczające ruch pieszy i rowerowy), miejsca obsługi rowerzysty i obiektu mostowego w przebiegu trasy,
  • przygotowanie i montaż tablic służących edukacji przyrodniczej.

foto UM Żywiec

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Zobacz również..