Żywiec: Kolejny etap ścieżki pieszo-rowerowej jest już gotowy

ścieżka pieszo-rowerowa żywiec

Gotowy jest kolejny etap ścieżki pieszo rowerowej, który ciągnie się nad brzegiem rzeki Soły oraz Jeziora Żywieckiego. Oficjalnie otwarcie nastąpi wiosną, jednak już teraz można z niej korzystać.

Ścieżka pieszo-rowerowa w Żywcu

Zgodnie z zapowiedziami, została ukończona budowa nowego odcinka ścieżki pieszo-rowerowej. Dodatkowe 5 kilometrów, które w połączeniu z istniejącą już siedmiokilometrową trasą daje w sumie 12 kilometrów pięknego widokowego terenu. Dotychczas ścieżka kończyła się w rejonie plaży miejskiej w okolicy ul. św. Wita w Żywcu, a dzięki jej rozbudowie przybyło kolejny odcinek ścieżki, który aktualnie kończy się w rejonie rzeki Łękawki.

– Czekamy teraz tylko na wiosnę, by oficjalnie oddać ścieżkę do użytku mieszkańcom i turystom odwiedzającym nasze miasto. Zostały już tylko ostatnie prace „kosmetyczne”. Teraz czekamy wyłącznie na wiosnę – podsumowuje rzecznik urzędu miejskiego w Żywcu.

W ramach dofinansowania, które wyniosło 5mln złotych, stworzono nowy produkt turystyczny tj. trasę pieszo-rowerową z elementami edukacji przyrodniczej wzdłuż brzegu Jeziora Żywieckiego (od plaży miejskiej w kierunku rzeki Łękawki).

W ramach inwestycji wykonano:
 
  • wytyczenie i utwardzenie trasy
  • budowę: miejsc do odpoczynku z elementami małej architektury (ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, barierki ochronne zabezpieczające ruch pieszy i rowerowy), miejsca obsługi rowerzysty i obiektu mostowego w przebiegu trasy,
  • przygotowanie i montaż tablic służących edukacji przyrodniczej.

Koszt realizacji wyniósł 5.200 000 złotych.

foto UM Żywiec

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt