Żywiec: kolejne próby włamania – na celowniku także mieszkania w blokach.

Ostatnio głośno jest o podejrzanych osobach, które wchodzą na tereny posesji, fotografują oraz dokonują “oględzin” wejść do budynków. Złodzieje próbują ,,szczęścia” już nie tylko na prywatnych posesjach. Docierają również zgłoszenia o próbach włamania do mieszkań w blokach.

Jak wspominaliśmy kilka dnia temu, na terenie Trzebini krąży podejrzany mężczyzna w wieku około 40 lat wchodzi na tereny posesji i dokonuje “oględzin” wejść do budynków. Pisaliśmy o tym tutaj.

Przez kolejne dni ludzie w mediach społecznościowych dzielili się informacjami o tym, że również widzieli podejrzane osoby. Działo się to na terenie m.in. Juszczyny, Wieprza, Jeleśni, Koszarawy, Milówki czy Przyborowa. Jak wynika z informacji, o których piszą mieszkańcy miejscowości, może to być grupa osób działająca razem.

Jednak sygnały docierają już nie tylko z naszego rejonu ale nawet z powiatu bielskiego.

Mieszkaniec Czechowic, opisuje sytuacje, która dotknęła jego mamę. Kiedy była sama w domu dwaj mężczyźni już nie tylko dokonywali oględzin budynku ale nawet wtargnęli do mieszkania. 

Ostatnio miała miejsce niedopuszczalna sytuacja. Dwóch mężczyzn kręciło się po ulicy poziomkowej. Oby dwoje ok 30 lat. Jeden z mężczyzn stał przy bramce a drugi wszedł na posesję zadzwonił do drzwi i bez czekania na otwarcie wszedł do domu i wyszedł po klatce schodowej do mieszkania. Mama była sama w domu, jak zapytała co robi już w przed pokoju to on powiedział że sprzedaje pościele garnki itp.
Mimo próśb mamy żeby, opuścił mieszkanie to on zwlekał z wyjściem i rozglądał się po mieszkaniu. Dopiero gdy mama trzymała w ręce telefon że zadzwoni na policję to on naubliżał jej że jest panikarą i powoli opuszczał dom. Kolega nadal czekał przy bramce poczym bardzo szybkim krokiem udali się w stronę ul malinowej.

Próby włamań do mieszkań w blokach

Ostrzeżenie wydało również Radio Bielsko, do którego dotarła informacja o próbach włamania w blokach na Bielskiej Wapienicy. Złodzieje chodzą po klatkach i ,,klamkują” drzwi mieszkań. 

Mieszkańcu Powiatu Żywieckiego mieszkający w bloku, Ty też bądź uważny! Jak widać podejrzani mężczyźni ,,polują” nie tylko na domy.. incydenty miały miejsce w powiecie bielskim jednak zachowajmy ostrożność.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt