Żywiec: fałszywy policjant trafił do aresztu.

Photo of polish police signPhoto of polish police signPhoto of polish police signPhoto of polish police signPhoto of polish police signPhoto of polish police sign

W miniony poniedziałek, na telefon mieszkańca Żywca zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta Centralnego Biura Śledczego Policji i poinformował go, że prowadzi akcję i że jest zagrożony. Fałszywy policjant polecił 71- latkowi zebrać jak największą ilość pieniędzy. W trakcie dalszej rozmowy był instruowany, aby gotówkę przekazał policjantowi, który się po nią zgłosi.

Mężczyzna, do którego telefonował fałszywy policjant okazał się bardzo czujny i nie dał się nabrać oszustowi, który aby uwiarygodnić iż jest funkcjonariuszem pokazał mu nawet pistolet. 71- latek nie przekazał pieniędzy, tylko zadzwonił na 112 i powiadomił o sytuacji. Dzięki przekazanym przez niego szczegółowym informacją, policjanci zastosowali blokady i w krótkim czasie zatrzymali oszusta. Okazał się nim być 40-letni mieszkaniec Gliwic, który na swoim koncie ma wiele innych przestępstw. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt, po rozpoznaniu sprawy może trafić do więzienia na wiele lat.

źródło: Policja Żywiec

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt