Żywiec: Dostarczono karmniki do mini zoo

Uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żywcu, stworzyli oraz dostarczyli do mini zoo karmniki dla wiewiórek i ptaków. 

Jak poinformował Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Żywcu, w poniedziałek (19 grudnia) do Mini Zoo zostały dostarczone karmniki dla wiewiórek oraz ptaków, które zostały wykonane w pracowni stolarskiej przez uczniów z pomocą nauczycieli. Zostały złożone życzenia świąteczne dla dyrektora oraz pracowników mini zoo.

Jak dokarmiać ptaki zimą?

Należy pamiętać, że dokarmianie ptaków powinno się odbywać regularnie oraz w tym samym miejscu, gdyż ptaki przyzwyczajają się do okazanej im pomocy.

Dobrym pomysłem na pokarm są wszelkiego rodzaju nasiona m.in. słonecznika, kukurydzy, ziarna takie jak proso, pszenica, owies, orzechy, suszone lub świeże owoce, a także gotowane warzywa. Nigdy nie dokarmiamy ptaków chlebem i żadnymi innymi solonymi/przyprawiany produktami oraz zepsutym jedzeniem. Dla ptaków to trucizna.

Zimą ptakom brakuje również wody pitnej. Warto umieścić ją w jakimś pudełku. Wróble lubią się w niej kąpać, jest to ważne dla ich higieny.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt