Żywiec: Czy w weekend spadnie bardzo dużo śniegu?

Wielu z nas zapomniało co to prawdziwa zima i dużo śniegu. Pasjonaci pogodowi przewidują na weekend atak zimy w naszym regionie.  Czy możemy spodziewać się utrudnień na drodze ? 

“W prognozach na weekend niewiele zmian. Modele nadal pokazują przejście niżów z południa do naszego Kraju. Do tego wszystkiego intensywniej ma posypać śniegiem. Niektóre wiązki modeli zakładają, że do końca niedzieli w naszym regionie ma leżeć ponad 30 cm śniegu, a w górach 50 cm!..Czy to realne ?? Zobaczymy..Śnieg miałby sypać aż do wtorku, a ilości śniegu się znacznie zwiększyć. W górach do 1 metra. Dodajmy do tego silny wiatr i mróz. Zaspy murowane i totalny paraliż komunikacyjny!
Nadal jestem ciekaw, czy te prognozy się sprawdzą. Jeszcze na 100% nie wiadomo. Jak już wspominałem, wystarczy jedna aktualizacja ,a niż z opadami może zostać bardziej wypchnięty na wschód i zamiast śniegu lunie deszczem lub po prostu nic się nie wydarzy. Miejcie wszystkie prognozy na uwadze i niczego nie bagatelizujemy.”- pisze na swoim profilu, czecho Meteo Pogoda

foto UM Żywiec

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt