Żywiec: Bezdomne zwierzęta są wywożone do Chełmka

schronisko w Żywcu

Od początku 2023 roku bezdomne zwierzęta złapane na ulicach Żywca są przewożone do odległego o 60 kilometrów Chełmka. Wszystko to wskutek przetargu ogłoszonego przez władze miasta pod koniec zeszłego roku.

 

Psy i koty z Żywca pojadą do Chełmka

W grudniu ubiegłego roku Urząd Miejski w Żywcu ogłosił przetarg na „Kompleksową opiekę nad bezdomnymi psami i kotami z terenu Miasta Żywca”.

Do urzędu wpłynęły dwie oferty. Stowarzyszenie Futrzany Los z Żywca, które prowadzi żywieckie schronisko dla zwierząt od 2019 r, zaoferowało kwotę 244 000,00 zł. ,,Animal-Vet Zasole z Oświęcimia, który prowadzi schronisko dla bezdomnych psów w Chełmku zaoferował najkorzystniejszą ofertę finansową, która wyniosła 156 000,00 zł.

Każdy zwierzak wyłapany na terenie miasta do tej pory trafiał do Schroniska zlokalizowanego “Na Kabatach”. Niestety od 1 Stycznia każdy bezdomny zwierzak będzie przetransportowany do oddalonego o ponad 60km Chełmka, w powiecie oświęcimskim.

Jaki los czeka schronisko w Żywcu?

Pracownikom schroniska prowadzonego przez Stowarzyszenie Futrzany Los nadal ciężko pogodzić się z zaistniałą sytuacją. Umowa o opiece nad bezdomnymi zwierzętami z władzami miasta była jednym z głównych źródeł utrzymania schroniska. Stowarzyszenie współpracuje z kilkoma okolicznymi gminami, jednak wartość poszczególnych umów jest sporo niższa, niż w przypadku tej zawieranej od kilku lat z Żywcem.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt