Żywiec: Będzie bezpieczniej nad jeziorem żywieckim

Aktualnie trwają prace nad poprawą bezpieczeństwa nad Jeziorem Żywieckim. Zespół zarządzania kryzysowego starostwa powiatowego tworzy dokładną mapę zbiornika w Żywcu. Planowane jest również stworzenie strony internetowej która będzie dostarczała aktualnych informacji o warunkach panujących nad jeziorem.

Powstanie dokładna mapa jeziora żywieckiego

Trwają aktualnie prace nad zwiększeniem poziomu bezpieczeństwa nad jeziorem żywieckim. O aktualnym przebiegu prac informuje wicestarosta żywiecki, Stanisław Kucharczyk.

Od pół roku pracujemy nad systemowymi rozwiązaniami, które w naszym odczuciu, jako zespołu zarządzania kryzysowego starostwa powiatowego, znacząco poprawią kwestię bezpieczeństwa wszystkich użytkowników naszych jezior. Tworzymy wspólnie profesjonalną mapę zbiornika, oczywiście na bazie map, które są w dyspozycji zarządcy zbiornika – Wód Polskich. Oprócz tego zbieramy wszystkie informacje, związane z budową tego zbiornika – z jego kształtem, głębokością – począwszy od dawnych map wojskowych, po te najnowsze informacje i bazy, które są w dyspozycji wszystkich grup i służb, dbających o bezpieczeństwo nad wodą

Pracę nad wspomnianym przez niego dokumentem znajdują się już w całkiem zaawansowanej fazie – obecnie na mapie naniesionych jest już kilkanaście warstw informatycznych. Odbyły się również pierwsze konsultacje w tej sprawie, cyklicznie mają też miejsca spotkania zespołu roboczego złożonego z przedstawicieli wszystkich grup i organizacji dbających o bezpieczeństwo nad wodą. Jeżeli prace przebiegną zgodnie z planem, mapa będzie gotowa do końca kwietnia 2023.

źródło eska.beskidy / foto Wodne pogotowie ratunkowe oddział żywiec

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Jarmark Św. Wita 2024 w Żywcu

Jarmark Świętego Wita, będący Ogólnopolskim Festiwalem Smaków, to coroczna impreza, która przyciąga miłośników tradycyjnych polskich produktów i rękodzieła z całego

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt