Żywiec: Amelia Goc Laureatką 49 Olimpiady Historycznej

Amelia Goc, uczennica I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Żywcu, została laureatką 49 Olimpiady Historycznej. Dzięki temu osiągnięciu, uczennica ma zagwarantowany wstęp na wszystkie uczelnie w Polsce.

Etap centralny olimpiady był podzielony na dwie części, bowiem najpierw uczestnicy pisali pracę pisemną w Katowicach, a następnie udali się do Gdańska, gdzie odbyły się: analiza źródeł historycznych oraz egzamin ustny. Oceny z tych wszystkich trzech części były następnie przeliczane na punkty, co decydowało o zdobyciu konkretnego tytułu. Poprzeczka była zawieszona bardzo wysoko, ponieważ aby uzyskać tytuł laureata, należało zdobyć przynajmniej 74 punkty.

“Jak podkreślali zarówno dr hab. Andrzej Korytko, przewodniczący Komitetu Głównego, a także prof. dr hab. Krzysztof Mikulski, prezes Polskiego Towarzystwa Historycznego, poziom tegorocznej edycji był szczególnie wysoki. Na 101 uczestników finału ponad 60 zostało laureatami, a reszta otrzymała tytuł finalisty. Oprócz tego około 30% uczniów otrzymało z egzaminu ustnego ocenę celującą, co dotyczy również naszej uczennicy Amelii. Znalazła się ona w ścisłej czołówce na tle kraju, gdyż dzięki wysokiemu wynikowi zajęła 11 miejsce w Polsce. Oprócz nagród książkowych, ufundowanych przez IPN, Amelia otrzymała także nagrodę finansową w postaci karty podarunkowej do Empiku. Najważniejszy jest jednak fakt, że nasza uczennica jest już zwolniona z egzaminu maturalnego z historii oraz dzięki specjalnemu zaświadczeniu, ma zagwarantowany wstęp na wszystkie uczelnie w Polsce, z Uniwersytetem Warszawskim i Jagiellońskim na czele. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak tylko życzyć Amelii kolejnych sukcesów. Opiekun uczennicy – Ewa Góra“- możemy przeczytać na profilu FB, Strefa Kopernika

źródło: FB Strefa Kopernika

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt