Żywiec: 20-latek znęcał się nad swoją matką.

Photo of polish police signPhoto of polish police signPhoto of polish police signPhoto of polish police signPhoto of polish police signPhoto of polish police sign

Policyjny nakaz opuszczenia mieszkania oraz zakaz zbliżania się do swojej matki otrzymał 20-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. To efekt interwencji dzielnicowego z żywieckiej komendy, który dowiedział się o problemach rodzinnych 43-latki.

Kilka dni temu do dzielnicowego z żywieckiej komendy policji zgłosiła się 43-letnia mieszkanka miasta. Kobieta opowiedziała policjantowi o swoich problemach z 20-letnim synem, z których jasno wynikało, że znęca się on psychicznie nad swoją matką. Kobieta żyła w strachu i bała się o swoje życie. Policjant objął rodzinę procedurą „niebieskiej karty”. Dodatkowo w stosunku do 20-latka wdrożył procedurę natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej. Uprawnienia te daje mundurowym tzw. ustawa antyprzemocowa. Dzięki niej policjanci mają możliwość szybkiego odseparowania sprawcy przemocy od pokrzywdzonych.  

Policja przypomina:

Zgodnie z przepisami, które weszły w życie 30 listopada 2020 roku, policjanci mają możliwość wydać wobec osoby stosującej przemoc w rodzinie nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia lub zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia. Te nakazy lub zakazy mogą być wydane łącznie i obowiązują od momentu ich wydania.

źródło: KPP Żywiec

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt