Zwolnienia w Magneti Marelli w Bielsku-Białej. To koniec bielskiej branży motoryzacyjnej?

foto. Grupa FCA

W fabryce Magneti Marelli w Bielsku-Białej, związanej z branża motoryzacyjną, około 140 pracowników ma stracić pracę do końca roku. Główną przyczyną jest zakończenie produkcji w zakładach Fiata w Tychach, co wywiera bezpośredni wpływ na fabrykę w Bielsku-Białej.

Zwolnienia w kolejnych bielskich spółkach motoryzacyjnych

Wraz z zakończeniem produkcji samochodów segmentu A, takich jak Fiat 500 i Lancia Ypsilon, w zakładach Fiata w Tychach, fabryka Magneti Marelli musi dostosować swoją działalność do zmieniającej się sytuacji na rynku. Planowane zwolnienia obejmą około 130 pracowników zajmujących się produkcją amortyzatorów i zawieszeń. Dyrekcja podjęła działania mające na celu zachęcenie pracowników do dobrowolnych zwolnień, oferując trzymiesięczną odprawę. 

Likwidacja fabryki silników FCA Powertrain ma daleko idące konsekwencje dla branży motoryzacyjnej w regionie. Jednym z efektów tego procesu jest również likwidacja bielskiego zakładu BCUBE Poland (dawniej Sistema), zajmującego się logistyką. Oznacza to utratę pracy dla około 55 osób. Jednakże, w ramach wsparcia, pracownikom oferowana jest możliwość pracy w innych oddziałach firmy.

Dla osób objętych redukcją załogi istnieją różne możliwości zatrudnienia. Niektórzy pracownicy będą mogli skorzystać z propozycji pracy w innych oddziałach firmy. Związki zawodowe również angażują się w proces, starając się zapewnić wsparcie i pomoc dla pracowników w znalezieniu nowych miejsc pracy.

Źródło: bielsko.biala.pl

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt