Zrobiła zdjęcie, psa zostawiła – zwierzę nie przeżyło.

foto: FB OTOZ Animals

Zimowe chłody sprawiają, że powinniśmy zwracać uwagę na bezdomne osoby czy błąkające się zwierzęta. Wczoraj pojawiła się smutna informacja o starszym, czarnym psie, który kręcił się w okolicach stacji kolejowej w Rajczy. Niestety, kiedy wolontariusze z OTOZ Animals Żywiec dotarli na miejsce, okazało się, że pies już nie żyje. To pilny apel: reagujmy, gdy widzimy zagubionego czworonoga!

Apel organizacji OTOZ Animals - nie bądźmy obojętni!

W okresie mrozów nie tylko ludzie, ale także zwierzęta bezdomne stają w obliczu ogromnego zagrożenia. Zimowe warunki mogą prowadzić do tragedii, tak jak w przypadku tego smutnego psa w Rajczy.

Wczoraj w sieci pojawiła się informacja o psie który błąkał się w pobliżu stacji kolejowej w Rajczy. Jak czytamy na OTOZ – Proszę nie ograniczać się do zrobienia zdjęcia i wrzucenia w internet ale zabezpieczenia zwierzęcia !!! 

Z kolei jak relacjonuje kobieta, która znalazła błąkającego się czworonoga – “Pies został przez mnie sfotografowany, nakarmiony następnie zadzwoniłam do zaprzyjaźnionej osoby z zapytaniem dotyczącym co należy zrobić z w/w sytuacją. Od wykonania zdjęcia do śmierci psa mineło maksymalnie 30 minut. Niestety w pierwszej chwili nie miałam możliwości zabezpieczenia psa. Gdy uzyskałam informację co należy zrobić, zostałam poinformowana o śmierci psa. Pies poniósł śmierć w wyniku potrącenia,”

Co należy zrobić w przypadku potrącenia psa?

Potrącenie psa to sytuacja, która może być bardzo stresująca i trudna zarówno dla kierowcy, jak i właściciela psa. Oto kilka kroków, które można podjąć w przypadku potrącenia psa:

  1. Zatrzymaj się: Natychmiast zatrzymaj pojazd na bezpiecznym miejscu, jeśli to możliwe, aby uniknąć dalszych obrażeń zwierzęcia i zapewnić bezpieczeństwo innych uczestników ruchu.

  2. Zabezpiecz miejsce zdarzenia: Włącz światła awaryjne, postaw trójkąt ostrzegawczy lub inne znaki ostrzegawcze, aby ostrzec innych kierowców o niebezpiecznej sytuacji na drodze.

  3. Zadzwoń po pomoc: Skontaktuj się z miejscową policją lub strażą miejską, aby poinformować o zdarzeniu. W niektórych przypadkach może być konieczne zaangażowanie weterynarza lub służby zwierząt.

  4. Udziel pierwszej pomocy: Jeśli jesteś w stanie i masz odpowiednią wiedzę, możesz spróbować udzielić pierwszej pomocy rannemu psu. Postępowanie zależy od rodzaju obrażeń, ale staraj się unikać dalszego stresu dla zwierzęcia.

  5. Zidentyfikuj właściciela: Jeśli to możliwe, próbuj zidentyfikować właściciela psa, który został potrącony. Może mieć on dane kontaktowe przy sobie lub może być w pobliżu.

  6. Przekaż informacje: Jeśli znajdziesz właściciela psa, poinformuj go o zdarzeniu. Jeśli nie możesz znaleźć właściciela, zgłoś incydent lokalnym władzom lub organizacjom zajmującym się zwierzętami.

  7. Bądź odpowiedzialny: Staraj się współpracować z właścicielem psa, policją lub służbami zwierząt, aby zapewnić odpowiednią opiekę rannemu zwierzęciu i rozwiązać sytuację zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi.

Ważne jest, aby zachować spokój i działać odpowiedzialnie w przypadku potrącenia psa, dbając zarówno o bezpieczeństwo zwierzęcia, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt