Na ul. Krakowskiej zostanie wybudowany chodnik – będzie bezpieczniej! | Żywiec

chodnik ul.krakowska żywiec

Dla wszystkich mieszkańców miasta Żywiec mamy znakomitą wiadomość. Po wielu staraniach burmistrza oraz wnikliwych pracach, otrzymano decyzję wojewody śląskiego, która zezwala na realizację kluczowej inwestycji drogowej w mieście. Projekt “Przebudowa i rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 946 (ul. Krakowska) w miejscowości Żywiec (od ulicy Beskidzkiej do ulicy Wschodniej)”, zakłada budowę chodnika.

Budowa chodnika na ul. Krakowskiej w Żywcu

Na terenie drogi wojewódzkiej nr 946 przy ul. Krakowskiej, gdzie planowana jest budowa chodnika, niestety często dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Brak odpowiedniego chodnika sprawiał, że piesi byli narażeni na ryzyko przy wędrówce wzdłuż tej trasy. Dlatego inwestycja ta ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa mieszkańców. 

Chodnik ten będzie nie tylko wygodnym i bezpiecznym miejscem spacerów, ale również ułatwi dostęp do wielu istotnych punktów w tej części miasta. Warto również podkreślić, że inwestycja ta wpisuje się w ogólną strategię poprawy infrastruktury drogowej w naszym mieście.

Podjęto pierwsze kluczowe kroki w realizacji projektu

Już teraz podjęto kilka kluczowych kroków, które przyspieszą proces realizacji projektu. Zapadły decyzje określające linie rozgraniczające teren inwestycji drogowej, został zatwierdzony projekt budowlany, a także zostały zatwierdzone podziały nieruchomości.

We współpracy z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Katowicach będziemy czynić wszelkie starania ku temu, by w budżecie województwa znalazły się środki na realizację tego zadania, i by mogło ono jak najszybciej zostać zrealizowane. Liczę w tym względzie na współpracę z wszystkimi jednostkami i podmiotami samorządowymi. – pisze burmistrz Antoni Szlagor

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry