Sprawcy podpalenia placu zabaw w Jasienicy zostali ukarani przez Sąd!

foto. Gmina Jasienica

Pod koniec sierpnia, plac zabaw w Jasienicy został podpalony. Policja z Bielska-Białej doprowadziła do ustalenia tożsamości sprawcy. Okazały się nim dwie osoby nieletnie. Sprawa miała swój finał w Sądzie.

Podpalacze placu zabaw w Jasienicy zostali złapani

Plac zabaw na ulicy Słonecznej w Jasienicy stanowił istotny element życia codziennego, pełniąc ważną funkcję jako przestrzeń zabawy i wypoczynku dla dzieci i rodzin. Dzieciakom oferował radość, naukę i interakcję, a rodzicom – spokojne chwile obserwacji i odpoczynku. Niestety, 28 sierpnia, mieszkańcom Jasienicy została przekazana smutna wiadomość. Plac zabaw został podpalony, a znajdujący się na jego terenie sprzęt uległ zniszczeniu. Straty oszacowano aż na 35 tys. zł. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Zdecydowane działania policjantów z Wydziału Kryminalnego KMP w Bielsku-Białej, doprowadziły ich do podejrzanych w tej sprawie –  dwójki nieletnich, bo zaledwie 14-letniej dziewczyny i 16-letniego chłopca. Ostatecznie przedstawiono im zarzut z art. 288 § 1 kodeksu karnego, który penalizuje niszczenie lub uszkodzenie cudzej rzeczy. O dalszym ich losie zadecydował Sąd Rodzinny.

Sprawcy ukarani przez Sąd w Bielsku-Białej

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego Sąd nie miał wątpliwości co do sprawstwa nieletnich. Na mocy przepisów ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich zobowiązał ich do wykonania prac społecznych w wymiarze 20 godzin oraz 15 godzin, odpowiednio dla chłopca i dziewczyny, w okresie 4 miesięcy na rzecz Urzędu Gminy Jasienica.

Źródło: Policja Bielsko

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt