Znany jest sprawca podpalenia placu zabaw w Jasienicy! Nastolatek usłyszał zarzuty.

foto. Gmina Jasienica

W ostatnich dniach plac zabaw w Jasienicy został podpalony. Policja z Bielska-Białej złapała sprawcę. Okazała się nim osoba nieletnia, która usłyszała już zarzuty.

Podpalacz placu zabaw w Jasienicy został złapany

Plac zabaw na ulicy Słonecznej w Jasienicy stanowił istotny element życia codziennego, pełniąc ważną funkcję jako przestrzeń zabawy i wypoczynku dla dzieci i rodzin. Dzieciakom oferował radość, naukę i interakcję, a rodzicom – spokojne chwile obserwacji i odpoczynku. Niestety, 28 sierpnia, mieszkańcom Jasienicy została przekazana smutna wiadomość. Plac zabaw został podpalony, a znajdujący się na jego terenie sprzęt uległ zniszczeniu. Straty oszacowano aż na 35 tys. zł.

Zdecydowane działania policjantów z Wydziału Kryminalnego KMP w Bielsku-Białej, doprowadziły ich do podejrzanego w tej sprawie nieletniego 16-latka, który został przesłuchany jako sprawca czynu karalnego, gdzie przedstawiono mu zarzut z art. 288 § 1 kodeksu karnego, który penalizuje niszczenie lub uszkodzenie cudzej rzeczy. O dalszym losie młodego człowieka zadecyduje Sąd Rodzinny.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Źródło: Policja Bielsko

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry