Znana jest wizualizacja kościoła prawosławnego. Podjęto również inne ważne decyzje.

foto. Parafia Prawosławna pw. Świętej Trójcy w Bielsku-Białej

Parafia prawosławna pw. Świętej Trójcy w Bielsku-Białej podjęła ważne decyzje dotyczące wyglądu budowli oraz planowanych wydarzeń. Na spotkaniu obecny był proboszcz Parafii – ks. Michał Kuryło, starosta parafialny – Aleksander Kornijczuk z Jego Ekscelencją Biskupem Łódzkim i Poznańskim Atanazym.

Ustalenia i Plany: Poświęcenie Krzyża w Bielsku-Białej oraz Projekt Cerkwi

Na spotkaniu podjęto decyzję o poświęceniu krzyża na działce parafii Świętej Trójcy w malowniczym Bielsku-Białej. Data tego uroczystego wydarzenia została wyznaczona na 9 września 2023 roku. Warto już teraz zaznaczyć tę datę w swoim kalendarzu, ponieważ uroczystości będą przewodniczone przez samego Biskupa Atanazego.

Jednym z ważnych aspektów omawianych podczas spotkania było wybór projektu cerkwi Świętej Trójcy, która ma stanąć na terenie parafii w Bielsku-Białej. Spośród trzech zaprezentowanych wizualizacji, jedna została wybrana jako najodpowiedniejsza. Projekt ten będzie jeszcze dostosowywany, aby uwzględnić uwagi, które pojawiły się podczas spotkania.

Omówione zostały także szczegóły transportu tymczasowej cerkwi z Zaścianek. Prace w tym kierunku są już w toku, a pierwsze etapy planuje się zrealizować w nadchodzącej jesieni. Dotychczasowa cerkiew zostanie zinwentaryzowana, rozebrana i przetransportowana do Bielska-Białej, gdzie odzyska swoje miejsce jako istotny element nowego kompleksu sakralnego. Obecnie trwają ustalenia dotyczące szczegółów logistycznych związanych z przeniesieniem cerkwi oraz wyłonieniem odpowiedniej firmy budowlanej. Wylanie fundamentów, rozebranie i ponowne ustawienie budowli to zadania, które wymagają dokładnego planowania oraz profesjonalnej ekspertyzy. Parafia prawosławna jest zdeterminowana, aby każdy etap procesu przebiegł sprawnie i zgodnie z wyznaczonym harmonogramem. 

foto. Parafia Prawosławna pw. Świętej Trójcy w Bielsku-Białej

Z kolei nowa cerkiew ma zostać wzniesiona w ciągu trzech lat, zaś projekt budowlany powinien być ukończony w okresie sześciu miesięcy. O szczegółach pisaliśmy w poniższym artykule.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry