Uroczyste otwarcie kładki na rzece Sole oraz ścieżki pieszo-rowerowej!

foto. Fb Antoni Szlagor

Kładka na rzece Sole to projekt, na który mieszkańcy Żywca czekali od wielu lat. Wreszcie ich oczekiwania się spełniły. Dodatkowo powstały również kolejne kilometry ścieżki pieszo-rowerowej.

Gotowa jest już kładka na rzece Sole oraz kolejny odcinek ścieżki pieszo-rowerowej

Końcem sierpnia odbyło się przekazanie placu pod budowę nowej kładki na rzece Sole oraz kolejnego odcinka ścieżki pieszo-rowerowej. Trasa nowej ścieżki jest niezwykle atrakcyjna, tworzy więcej możliwości dla miłośników pieszych spacerów oraz jazdy na rowerze. Rozpoczyna się od kładki na rzece Koszarawa i prowadzi przez malowniczy “cypel”. Po przejściu na drugą stronę brzegu, na wysokości kortów tenisowych, ścieżka towarzyszy biegu rzeki Soła, prowadząc wzdłuż ulicy Tetmajera do mostku na rzece Leśnianka, w pobliżu skrzyżowania ul. Tetmajera z ul. Podtorze.

Łączna długość powstałego etapu ścieżki wynosi ok. 2,6 km w tym nowo powstałe odcinki 1,2 km.

Oficjalne otwarcie kładki

Jak informuje Antoni Szlagor – Pierwszy dzień Nowego Roku będzie symboliczną datą oddania do użytku kładki oraz kolejnego odcinka ścieżki pieszo-rowerowej w Żywcu. Serdecznie zapraszam do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu o godz. 12:30. […] Dwie dzielnice, Sporysz i Zabłocie zostaną połączone dzięki nowej kładce, co dla miasta oznacza nowe możliwości komunikacji i rekreacji. To krok w stronę lepszego jutra!

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt